LU Rakstu mājas būvniecības iepirkumā IUB lūdz papildu informāciju un pagarina lēmuma pieņemšanas termiņu Ziņas

LU Rakstu mājas būvniecības iepirkumā IUB lūdz papildu informāciju un pagarina lēmuma pieņemšanas termiņu

Otrdiena, 11 februārī, 2020

Izskatot sūdzību par 35 miljonu eiro vērto Latvijas Universitātes (LU) Rakstu mājas būvniecības iepirkumu, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lūdzis papildu informāciju un pagarinājis lēmuma pieņemšanas termiņu, liecina publicētais Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmums.

Kā ziņots, 10.janvārī SIA "Merks" iesniedza sūdzību par LU Rakstu mājas būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības un būvniecības iepirkumu.

Komisijas lēmumā skaidrots, ka trešdien atklātā sēdē Iesniegumu izskatīšanas komisija izskatīja SIA "Merks" iesniegumu un konstatēja, ka iesniegumā norādīto faktu un apstākļu pilnīgai un vispusīgai izvērtēšanai ir nepieciešams saņemt Ekonomikas ministrijas un Būvniecības valsts kontroles biroja skaidrojumu.

Tādējādi iesniegumu izskatīšanas komisija secināja, ka nepieciešams pagarināt lēmuma par lietas izskatīšanu pēc būtības pieņemšanas termiņu.

IUB lūdza Ekonomikas ministrijai un Būvniecības valsts kontroles birojam sniegt skaidrojumu līdz 2020.gada 28.februārim un lēma pagarināt lēmuma par lietas izskatīšanu pēc būtības pieņemšanas termiņu līdz 2020.gada 5.martam.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Kā vēstīts, iepirkums pērnā gada nogalē tika izsludināts atkārtoti un paredzamā līgumcena tika norādīta 35 miljoni eiro, kas ir par diviem miljoniem eiro vairāk nekā pirmajā - 2018.gadā - izsludinātajā konkursā.

Piedāvājumus konkursā varēja iesniegt līdz pērnā gada 9.decembra plkst.12.

Rakstu mājas būvniecības iepirkums sākotnēji tika izsludināts 2018.gada pavasarī, arī toreiz uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Toreiz iepirkuma prognozētā līgumcena bija 33 miljoni eiro.

Konkursa pirmā kārta bija atklāta, un tai pieteicās septiņi uzņēmumi. Saņemot piedāvājumus, otrajā posmā iekļuva mazāk uzņēmumu, taču to skaits publiski netika atklāts. Uzņēmumu sākotnēji piedāvātās darbu izmaksas bijušas pārāk augstas, tāpēc augstskola pārskatīja projektus, kam sekoja arī jauni piedāvājumi.

Pērn jūlijā Latvijas Universitātes rektora vietniece infrastruktūras attīstības jautājumos Edīte Megne aģentūrai LETA pauda, ka augstskola cer iepirkuma uzvarētāju noskaidrot tuvākajās nedēļās. Tomēr septembrī toreizējais augstskolas rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube paziņoja, ka iepirkums ir apturēts un atsākts no jauna, un tiek veidota arī jauna iepirkuma komisija.

Par Rakstu mājas būvniecību Straube sāka runāt, atbildot uz jautājumu par, iespējams, negodprātīgiem būvniecības iepirkumiem augstskolas vajadzībām. "Tās varbūt vairāk bija iekšējas šaubas par godprātību, kas bija saistītas ar jau zināmajām problēmām, kas arī nedaudz skāra LU. Bet šobrīd sakarā ar Rakstu mājas būvniecību konkurss ir apturēts, un burtiski pagājušajā un šajā nedēļā universitātes vadība lēma atsākt šo procesu no jauna," pastāstīja Straube.

Megne aģentūrai LETA toreiz skaidroja, ka LU aktīvi strādā pie iepirkuma kritēriju pārskatīšanas, lai paplašinātu pretendentu skaitu. Tāpat viņa uzsvēra, ka LU plāns ir līdz 2020.gada maijam vai jūnijam noslēgt līgumu par projektēšanu un būvēšanu, bet ēku nodot ekspluatācijā 2023.gada maijā.

Ar LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas būvniecību varētu būt saistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess par iespējamu kukuļošanu. Šajā kriminālprocesā KNAB pagājušā vasarā aizturēja toreizējo LU rektora vietnieci Baibu Broku, kura vēlāk atstāja šo amatu.

Brokas aizstāvis Rinalds Bušs iepriekš gan norādīja, ka Broka kategoriski noraida KNAB izteiktos pārmetumus. Advokāts arī noliedza, ka KNAB sāktais kriminālprocess būtu saistīts ar LU Rakstu mājas būvniecību.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 5 mēnešu 9 dienu portālā
Bija online 09 jūlijā 15:24
Meklētājs būvniecības nozarē