Unikāla iespēja! Apskati nākamās paaudzes pilsētas gaisa transportu! Ziņas

Unikāla iespēja! Apskati nākamās paaudzes pilsētas gaisa transportu!

Piektdiena, 13 oktobrī, 2017

Jau no 19. līdz 22. oktobrim novitāšu cienītājiem būs vienreizēja iespēja izstādē “Vide un enerģija 2017” Ķīpsalā apskatīt nākotnes pilsētas gaisa transporta “SkyWay” mēroga modeli. Daudziem šis transports atgādinās fantastikas filmās redzētus kadrus!

Nav noslēpums, ka transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem un energoresursu patērētājiem. Lai mazinātu gaisa piesārņojumu un attīstītu videi draudzīgu transporta infrastruktūru, daudzās mūsdienīgi un tālredzīgi domājošās pilsētās visā pasaulē tiek ieviests enerģijas patēriņa ziņā taupīgāks un videi draudzīgāks transports.

Ar savu piedāvāto risinājumu var lepoties arī Baltkrievijas inženieri. Viņu izstrādāto pilsētas gaisa transporta “SkyWay” unibusa modeli (mērogā 1:10), kas vizuāli atgādina gaisa vagoniņu, klātienē varēs apskatīt izstādē “Vide un enerģija 2017”! Tas būs iekarināts sešus metrus garā sliežu konstrukcijā. Turklāt tam ir kompleksa drošības un vadības sistēma, tas minimāli patērē energoresursus, ir ekoloģisks un izcili komfortabls.

Inovatīvais pilsētas transports ar elektromehānisko dzinēju ir piemērots gan kravu, gan cilvēku transportēšanai. Tas sastāv no unibusa, kas uzkarams uz sliedēm, un ir automātiski pašbraucošs modulis ar tērauda riteņiem. Viena unibusa ietilpība ir līdz 14 cilvēkiem, bet, samontējot tos kopā, var pārvedāt līdz pat 100 pasažieriem. Tā maksimālais ātrums, pārvietojoties pilsētā, ir līdz 150 km/h.

Inženieri paredz, ka jauno tehnoloģiju izmantošana cilvēcei dos iespēju ietaupīt vairāk nekā 300 miljardus tonnu kurināmā resursu, jo dzinējs ir elektromehānisks. Nesadedzinot degvielu, cilvēks ietaupīs 106 miljardus tonnu skābekļa, un atmosfēras slānis tiks aizsargāts no kaitīgajiem izmešiem. Tikai viens ātrgaitas unibuss 25 gadu laikā ietaupīs aptuveni 22 tūkstošus tonnu enerģijas (degvielas), kas ir aptuveni 20 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Iespējams, tā ir pati drošākā, videi draudzīgākā, ekonomiskākā un uzticamākā no visām trasporta sistēmām, kādas jebkad ir bijušas!

Lai par to pārliecinātos, 19.–22. oktobrī dodies uz izstādi “Vide un enerģija 2017”! Apmeklē “SkyWay” ekspozīciju, apskati modeli un ielūkojies arī šī transporta izmēģinājumos reālos apstākļos. Turklāt 19. oktobrī plkst. 12.40 un 20. oktobrī plkst. 16.00 “SkyWay” rīkos seminārus, lai sniegtu plašāku informāciju un arī atbildes uz interesentu jautājumiem.

Plašāks izstādes dalībnieku piedāvājums un pasākumu programma atrodama mājaslapā: http://bt1.lv/ee/.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī: www.facebook.com/videenergija.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 3 mēneši 22 dienas portālā
Bija online 5 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas