No 8 – 10 .oktobrim paredzēts organizēt Jauno jumiķu konkursu Iztāžu kompleksā Rāmava Новости

No 8 – 10 .oktobrim paredzēts organizēt Jauno jumiķu konkursu Iztāžu kompleksā Rāmava

Вторник, 29 сентября, 2020

Konkurs notiek sadarbībā ar Ogres tehnikumu un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumu.

 

Pasākuma laikā ir paredzēta, piecu jauniešu komandu darba iemaņu pārbaude uz pieciem dažādiem stendiem ( divi slīpie jumti, viens plakanais jumts, viens metāla jumts un fasāde). Konkursa sākumā konkursanti izvelk lozes ar stendiem, tā izvēloties uzdevumus katrai dienai. Katru dienu jauniešu komanda pieredzējuša Jumiķu amata meistara vadībā veic sev uzticēto uzdevumu.

Uzdevumi tiek vērtēti vairākos līmeņos:

 1. Ieinteresētība un centība.
 2. Uzdevumu izpildes kvalitāte.
 3. Jumta loga vai kāda cita elementa iestrāde jumtā vai fasādē.
 4. Sadarbība savā starpā.
 5. Darba vietas kārtība
 6. Stenda demontāžas ātrums.

Darbībs uz stendiem norisinās no Pl. 9.00 līdz 16.00, ar pārtraukumu 12.30 -13.00, un stendu demontāža no 16.00 -17.00, katru dienu. Katras dienas beigās katrai stendā strādājošai komandai ir jānokomplektē materiāli nākamās dienas uzdevumam un jānovieto tie pie atbilstošā stenda. 10.10.2020. pl. 17.00 notiks konkursa dalībnieku apbalvošana.

Stendos tiks strādāts ar sekojošiem materiāliem:

 1. Slīpais stends – uz stenda jāieklāj difūzijas membrāna, latojums dakstiņu jumta segumam, jāiebūvē jumta logs, jāpieliek jumta teknes un lāsenis, jāieklāj dakstiņu jumta segums.
 1. Slīpais stends – uz jumta jāieklāj difūzijas membrāna, latojums dabīgā šīfera ( slānekļa) jumtas segumam, jāiebūvē jumta logs un jāieklāj jumta segums.
 1. Plakanā jumta segums – jāieklāj tvaika izolācija, jāieklāj siltuma izolācija , jāieklāj PVC jumta membrāna ar pieslēgumiem pie sienas un jāiestrādā apaļa caurule.
 1. Fasādes stends - jāsaliek fasādes stiprinājumi jāsamantē vertikālie profili, jāsamontē horizontālie profili un jāsaliek keramiskās plāksnes , uz otras plaknes jāieklāj dabīgā šīfera (slānekļa) plāksnes izstieptajā jumta iesegumā un jāizveido stūris.
 2. Metāla jumta stends- Jāsagatavo sagataves valcprofila ieklāšanai, jāpieliek jumta rene, jāpieliek lāsenis , jāieklāj segmentētu jumta segums un jāizveido vēja malas.

Visus materiālus, pusdienas un instrumentus nodrošina Latvijas Jumiķu apvienība sadarbībā ar sponsoriem. Dalībniekiem jāierodas darba apģērbā un cimdos.

Dalībnieku sapulce katru dienu Pl.8.30.

 

Pasākuma laikā būs iespēja iegūt konsultācijas par dažādu jumtu ieklāšanu, iepazīties ar Jumiķa profesiju un noskaidrot mācību iespējas šajā profesijā, kā arī iegūt informāciju kā samaklēt savam jumtam atbilstošu speciālistu un izraudzīties ĪSTO uzņēmumu.

 

Tuvāku informāciju var saņemt WWW.jumiki.lv zvanot t. 29268323 vai rakstot uz e-pastu info@jumiki.lv

Armands Liede @armands_liede
 Valdes priekšsēdētājs Latvijas Jumiķu apvienība
4 года 23 дня на портале
Был онлайн 25 октября в 09:22
Строительный поисковик