Miljonārs Latvijā nopērk 30 000 hektārus meža un izveido tajā paradīzi Ziņas

Miljonārs Latvijā nopērk 30 000 hektārus meža un izveido tajā paradīzi

Pirmdiena, 24 jūlijā, 2017

Izrādās, arī Latvijā ir kāda vieta, kura tiek uzskatīta par paradīzi, kas pirmajā acumirklī varētu atgādināt kādu greznu vietu eksotiskajās zemēs. Šī vieta atrodas pavisam tuvu Cēsīm un tieši šajā vietā Aivars Zvirbulis izvēlējās nopirkt 30 000 hektārus meža, ko vēlāk pārvērta par milzīgu ciematu, laika gaitā sākot to apdzīvot.
Šī vieta ir nosaukta par Amatciemu un tajā ir tieši 300 mājas. Pats interesantākais ir tas, ka katra māja ir būvēta no EKO materiāliem, līdz ar to šis viss ciems tiek uzskatīts par videi draudzīgu. Galvenokārt mājas karkasi un visas sienas ir izbūvētas no koka. Neviena mājas no blakus esošās neatrodas tuvāk par 400 metriem. Ja skatāmies aptuveni uz visām 300 mājām , tad katra māja ir vidēji 550-600 metru attālumā.
Viss projekts iesācies jau pirms laba laika, bet jau 2010.gadā šajā ciemā dzīvoja 72 ģimenes. Tagad šis skaitlis ir vēl lielāks. Pats interesantākais ir tas, ka šīs mājas neizmanto gāzes sildītājus vai elektriskos radiatorus vai vēl kādus brīnumus.
Zem katras mājas ir izbūvēts ģeotermināls siltumsūknis, kas, vienkārši sakot, zemes enerģiju pārvērš par reālu un fizisku siltumenerģiju. Pateicoties šiem sūkņiem, ir iespējams visu cauru gadu mājai nodrošināt patstāvīgu siltumu, kā arī nodrošināt silto ūdeni. Tomēr, ja kādam ar to ir par maz, tad katrā mājā ir iebūvēts kamīns, ko tad arī droši var iekurināt, ja aukstajos ziemas vakaros ar ģeotermināla sūkņa siltumu vien nepietiek.
Paradīzes izveidotājs Aivars Zvirbulis, atzinis, ka šajā vietā ir jāievēro ļoti stingri noteikumi, un tiem, kam patīk izklaidēties un katru piektdienu taisīt mājas ballītes, šādā vietā būs aizliegts dzīvot. Cilvēkiem, kas izvēlas dzīvotšeit, ir jābūt harmonijā ar dabu un dzīvniekiem un nekādā gadījumā viņi nevar būt trakie ballīšu rīkotāji, jo Aivaram patīkot mierīgi un nosvērti cilvēki.
Kas vēl interesantāk - šajā paradīzē nekur nav redzami žogi vai drošības norobežojumi no kaimiņiem. Aivars uzskata, ka visi, kas atrodas šajā zonā ir draugi un sasvstarpēji saistīti, jo ne velti šī vieta ir nosaukta par ciematu, un, kā jau mēs zinām, ciematos parasti ikviens visus vietējos pazīst.
Šeit var justies kā laukos, jo tieši tāda vide šeit ir izveidota, bet tai pat laikā Jūs varat neuztraukties par tehnoloģiju trūkumu, jo katrā mājā ir mūsdienām visas nepieciešamās tehnoloģijas un komunikācijas, kas uz kopējā fona nepavisam nav pamanāmas.
Šī ir viena no Latvijas, iespējams, skaistākajām vietām, kas izveidotās mākslīgā ceļā, protams, ka daudzi par šādu vietu tagad dzird pirmo reizi, taču tās būvēšanas pirmsākumi ir sākušies jau labu laiku iepriekš, kura rezultātā ir izveidojies neparasti skaists ciemats, kurā pašlaik atrodas tieši 300 skaitas un nepārspējamas mājas.

Ticiet vai nē, bet šajā ciematā dzīvo arī pats Aivars ar visu savu ģimeni un ikdienu tiekas un runā ar ļoti daudziem ciemata iedzīvotājiem, jo tieši tāds, agrāk bija viņa sapnis, kuru viņš beidzot veiksmīgi ir piepildījis.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
3 gadi 9 mēnešu 29 dienu portālā
Bija online pirms 1 stundas
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas