Pasniegtas Būvindustrijas lielās balvas 2016 Ziņas

Pasniegtas Būvindustrijas lielās balvas 2016

Otrdiena, 6 septembrī, 2016

Latvijas Valsts prezidents 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pasniedza augstāko apbalvojumu būvniecības nozarē – „Būvindustrijas lielo balvu” 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā tika godināti inženieri, arhitekti, projektu vadītāji un mācībspēki – augstākā apbalvojuma būvniecības nozarē – „Būvindustrijas lielās balvas” saņēmēji.

„Būvindustrijas lielā balva” tika piešķirta divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (ikvienā kategorijā seši) saņēma galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas. Balva ir nozares un visas Latvijas sabiedrības pateicība Latvijas labākajiem būvniekiem, īpaši izceļot balvas saņēmējus kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā”, no kuriem mācījušies daudzi jaunie.

Balvu kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā” saņēma Oļģerts Krauklis, pensionēts arhitekts, strādājis nozarē 63 gadus, projektējis Zinātņu namu Jūrmalā, Rīgas Sporta pili (autoru kolektīvs), Rīgas Vidzemes priekšpilsētas administrācijas ēku, daudzas dzīvojamās ēkas visā Latvijā un bijušajā PSRS; Sergejs Meierovics, būvnieks ar 56 gadu darba stāžu, kurš joprojām ir ierindā kā SIA „LBS-Konsultants” būveksperts; Viktors Puriņš, pensionēts būvinženieris ar 60 gadu darba pieredzi, 15 gadus vadījis Latvijas Būvnieku asociāciju, skates „Gada labākā būve Latvijā” un „Būvnieku svētku” izveidotājs; LLU Vides un būvzinātņu fakultātes profesors Juris Skujāns, kurš būvniekus izglīto kopš 1976. gada, kad LLU tika nodibināta būvniecības specialitāte, bijis LLU dekāns, prorektors, rektors; Tālis Straume, AS „Ceļuprojekts” valdes loceklis, SIA „LBS-Konsultants” valdes loceklis, viens no „Via Baltica” idejas radītājiem.

Autoceļu fonda izveidotājs; Valdis Uzariņš, AS „Būvuzņēmums Restaurators” valdes loceklis, būvdarbu un restaurācijas darbu vadītājs, vadījis un piedalījies vairākos desmitos tādu lielu būvprojektu, kā Brīvības pieminekļa terases atjaunošanā, Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra ēkas restaurācijā, Latvijas bankas Apmeklētāju centra izbūvē u.c.

Balvu kategorijā „Gada inženieris/arhitekts” saņēma inženieri: AS „Latvijas tilti” valdes loceklis, galvenais inženieris – projektu vadītājs Andrejs Bočkarjovs; SIA „RERE BŪVE” projektu vadītājs Juris Grodņa; AS “UPB” Metāla konstrukciju būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Zigis Ostelis.   Balvu kategorijā „Gada inženieris/arhitekts” saņēma arhitekti: Arnis Kleinbergs no SIA „Arhis Arhitekti” un  Juris Mitenbergs no SIA „AB3D”.

Balvu kategorijā „Gada inženieris/arhitekts” saņēma „Gada jaunais inženieris” AS „UPB” Rīgas  būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Edgars Zelčs, kurš tikai 2016. gadā RTU ieguvis profesionālā maģistra grādu būvniecībā, bet jau ir projektējis nozīmīgus objektus Zviedrijā un Norvēģijā, ir precīzs un pozitīvs komandas biedrs.

„Būvindustrijas lielo balvu” organizē Latvijas Būvinženieru savienība un nozares lasītākais žurnāls „Būvinženieris” sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. „Būvindustrijas lielās balvas” patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sadarbības partneri – Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Savus kandidātus „Būvindustrijas lielajai balvai” Latvijas uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, būvnieki varēja izvirzīt līdz 5. augustam. Pieteiktos kandidātus izvērtēja 44 sabiedrībā un kolēģu vidū atzīti būvindustrijas profesionāļi.

Kandidāti uzsver, ka tas vien ir pagodinoši – būt izvirzītiem, personiski tikties ar kompetentiem vērtētājiem un paust viņiem savu redzējumu par būvniecību. „Būvindustrijas lielās balvas 2016” apbalvošanas ceremonija notika 2016. gada 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā.

Balvas pasniedza Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Lietuvas Būvinženieru asociācijas viceprezidents Vincentas Straģus, kā arī nozares pārstāvji. Savu atzinību kādam no „Būvindustrijas Lielās balvas 2016” kandidātiem ir izteikuši arī gandrīz astoņi tūkstoši balsotāju internetā, kas ir liels skaits, jo no vienas IP adreses varēja balsot tikai vienu reizi.

Lielais balsotāju skaits norāda uz sabiedrības interesi par šo valsts mēroga notikumu un cieņu pret kandidātiem. Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā „Būvindustrijas lielās balvas 2016” kandidātiem, uzsvēra: „Būvindustrijas lielo balvu, augstāko apbalvojumu nozarē, saņem tie speciālisti, kuri ir nozares lepnums, nozares pamatakmens.

Augstais novērtējums izceļ gan prasmīgu skolotāju, gan zinošu pasūtītāju un radošu arhitektu, gan arī gudru projektētāju, talantīgu būvētāju un būvmateriālu ražotāju, kā arī vērīgu būvuzraugu.” Latvijas Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata: „Latvijas būvindustrijai ir būtiska nozīme valsts sociāli ekonomiskajā attīstībā, tā ietekmē indivīda un visas sabiedrības dzīvi, tā rada materiāli tehnisko bāzi citām tautsaimniecības nozarēm un uzskatāmi raksturo valsts ekonomisko attīstību.” (Abu valsts augsto amatpersonu uzrunas pilnā apjomā var lasīt www.buvindustrijaslielabalva.lv.)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atzīmē, ka izcili būvnieki ir visā Latvijā, ko apliecina būves reģionos un fakts, ka balvas aizceļos uz dažādām vietām mūsu valstī. „Būvindustrijas lielā balva 2016” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram “AEROC”, sponsoriem: „Sakret”, “PAROC”, “Merks”, „Knauf”, “RERE Grupa”, “Būvuzņēmums Restaurators” un atbalstītājiem „RBSSKALS”, „Skonto Būve”, „Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, “CMB”, “YIT celtniecība”, “Būvinženieris”, Building.lv, Buvlaukums.lv, abc.lv, nozare.lv, buvbaze.lv, TVNET, radio „Skonto” un RīgaTV24.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 10 mēnešu 8 dienu portālā
Bija online 22 minūtes pirms
Meklētājs būvniecības nozarē