Aptauja: Latvijā jaunieši vislabprātāk vēlētos dzīvot privātmājā Pierīgā Ziņas

Aptauja: Latvijā jaunieši vislabprātāk vēlētos dzīvot privātmājā Pierīgā

Otrdiena, 17 novembrī, 2020

 Latvijā jaunieši vislabprātāk vēlētos dzīvot privātmājā Pierīgā, aģentūrai LETA pavēstīja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Aptaujā, jautāti, kādu īpašumu viņi izvēlētos, ja būtu iespēja un nepieciešamība iegādāties savu mājokli, Latvijas jaunieši visbiežāk norādīja privātmāju Pierīgā (40%), seko dzīvoklis kādā no Rīgas apkaimēm (32%) un privātmāja kādā no Latvijas pilsētām ārpus Rīgas (31%). Vienlaikus dzīvoklī Rīgas centrā vēlētos dzīvot 23% Latvijas jauniešu.

Tajā pašā laikā Lietuvas jauniešu vidū pirmajā vietā ir privātmāja kādā no Lietuvas pilsētām ārpus Viļņas (34%), savukārt Igaunijā visbiežāk jaunieši sapņo par māju laukos (33%).

"Aptaujas dati rāda, ka dzīvokli Rīgas centrā izvēlētos tikai 23% Latvijas jauniešu, turklāt par šādu īpašumu visvairāk sapņo jaunāki cilvēki. Ja vecuma grupā no 20 līdz 25 gadiem Rīgas centrā vēlētos dzīvot 40% iedzīvotāju, tad jaunieši vecumā no 26 līdz 30 tikai 8% gadījumu izvēlētos šādu mājokli. Arī kaimiņvalstīs situācija ir līdzīga, taču šī īpatsvara atšķirība nav tik izteikta kā Latvijā. Redzam, ka jaunākiem cilvēkiem svarīgāka ir sabiedriskā dzīve un izklaides iespēju pieejamība, savukārt jaunieši, kas, iespējams, lielpilsētas dzīvi jau izbaudījuši un sāk domāt par ģimeni, labāk dod priekšroku mājoklim ārpus centra - zaļākā un ģimenēm draudzīgākā apkārtnē," pauda "Luminor" mājokļu kreditēšanas vadītājs Baltijā Kaspars Lukačovs.

Vienlaikus bankā norādīja, ka "Luminor" mājokļu kreditēšanas dati liecina, ka reālā situācija atšķiras no jauniešu vēlmēm - bankas klienti vecumā no 20 līdz 30 gadiem visbiežāk jeb 43% gadījumu iegādājas dzīvokli sērijveida ēkā, 36% izvēlas dzīvokli jaunajā projektā, 13% - privātmāju, bet 8% renovētu dzīvokli.

Aptauja veikta 2020.gada oktobra sākumā sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, katrā no Baltijas valstīm aptaujājot vairāk nekā 400 respondentu vecumā no 20 līdz 30 gadiem.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
4 gadi 7 mēnešu 29 dienu portālā
Bija online 21 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē