Vidzemē un Sēlijā uz reģionālajiem ceļiem atjaunos segumu Ziņas

Vidzemē un Sēlijā uz reģionālajiem ceļiem atjaunos segumu

Piektdiena, 31 jūlijā, 2020

Vidzemē un Sēlijā uz reģionālajiem ceļiem atjaunos segumu, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) posmā no Siguldas novada robežas līdz Krievupei un no krustojuma ar autoceļu Garkalne-Alauksts (P3) līdz krustojumam ar pievedceļu Gaitiņu karjeram Siguldas novadā.

Tāpat ceļu atjaunošanas darbi sākti uz autoceļa Valmiera-Matīši-Mazsalaca (P16) remonta posmā abpus krustojumam ar autoceļu Puikule-Rencēni-Vēveri Burtnieku novadā. 

Būvdarbu posmos ir ieviests ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā (km/h) un būs arī viens ar luksoforiem regulēts posms. Būvdarbu ietvaros tiks labots ceļa seguma profils, kur tas nepieciešams, iesēdumu remonts un virsmas apstrāde visā posmā. 

Uz autoceļa P10 būvdarbus veic SIA "CBF Igate" par līgumcenu 405 951 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt uz autoceļa P16 - SIA "Binders" par līgumcenu 225 765 eiro ar PVN. Darbus abos remontposmos plānots pabeigt līdz septembrim.

Seguma atjaunošanas būvdarbi uzsākti arī uz autoceļa Ilūkste (Virsaiši)-Bebrene-Birži (P72) posmā no Riekstiņiem pie Spuļģu purva līdz Biržiem Jēkabpils un Salas novados. 

Tāpat šonedēļ remontposmā būs viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Tur tiks veikta izlīdzinošā frēzēšana, iesēdumu remonts un ieklāta jauna asfalta virskārta, kā arī atjaunotas autobusu pieturvietas. Šos būvdarbus veic "Binders" par līgumcenu 1 095 708 eiro ar PVN, un darbus plānots pabeigt līdz septembra beigām.

Šonedēļ arī plānots sākt seguma atjaunošanas darbus arī uz autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) posmā no Bērzkroga līdz Meļļiem Priekuļu novadā. Šajā ceļa tiks veikta virsmas apstrāde. Būvdarbi tiks izvērsti nākamajā nedēļā, kad remontposmā tiks ieviesti arī divi luksoforu posmi. Šonedēļ tur noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Būvdarbus veiks SIA "8 CBR" par līgumcenu 264 969 eiro ar PVN. Darbus plānots pabeigt augustā.

Ceļu remontdarbu izmaksas uz visiem minētajiem autoceļu posmiem tiek segtas no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 6 mēnešu 8 dienu portālā
Bija online 47 minūtes pirms
Meklētājs būvniecības nozarē