Būvniecības produkcijas apmēri pērn Latvijā pieauga par 2,9% Ziņas

Būvniecības produkcijas apmēri pērn Latvijā pieauga par 2,9%

Piektdiena, 14 februārī, 2020

 Latvijā būvniecības produkcijas apmēri pagājušajā gadā salīdzināmās cenās, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, pieauga par 2,9% salīdzinājumā ar 2018.gadu un faktiskajās cenās bija 2,342 miljardi eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp ēku būvniecības apmēri minētajā laika periodā auga par 7,8%, inženierbūvniecības apmēri palielinājās par 1%, bet specializēto būvdarbu apmēri auga par 0,2%.

2019.gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar 2018.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apmērs, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,5%. Kritums bija specializētajos būvdarbos - par 10,4 %, bet kāpums bija ēku būvniecībā - par 9,1% un inženierbūvniecībā - par 5,1%.

Nozīmīgākais būvniecības produkcijas samazinājums ceturtajā ceturksnī bija specializēto būvdarbu jomās: ēku nojaukšanā un būvlaukuma sagatavošanā - par 45,1%, būvdarbu pabeigšanā - par 16,9% un elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbībās - par 4,5%. Savukārt inženierbūvniecības apmēra kāpumu ietekmēja pieaugums ceļu un dzelzceļu būvniecībā - par 6,1% un pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā - par 5,6%.

Pērn ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, būvniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieauga par 1,1%, tostarp ēku būvniecībā - par 6,8%, bet samazinājās apmēri inženierbūvniecībā - par 1,3% un specializētajos būvdarbos - par 2,1%.

https://infogram.com/buvniecibas-produkcija-faktiskajas-cenas-un-apjoma-izmainas-1gew2v8jzznnmnj?live

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 6 mēnešu 5 dienu portālā
Bija online 06 augustā 11:54
Meklētājs būvniecības nozarē