Rail Baltica ieviesēji parakstījuši sadarbības memorandu ar nevalstiskajām organizācijām Ziņas

Rail Baltica ieviesēji parakstījuši sadarbības memorandu ar nevalstiskajām organizācijām

Trešdiena, 11 septembrī, 2019

Satiksmes ministrija (SM), Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" un SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" parakstījuši memorandu ar vairākām nevalstiskajām organizācijām par sadarbību dzelzceļa projekta "Rail Baltica" projektēšanas un būvniecības laikā, aģentūru LETA informēja "RB Rail" pārstāvji.

Memorandu ar SM, "Eiropas dzelzceļa līnijām un "RB Rail" parakstīja deviņas organizācijas - Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrība "Riga Annenhof", Āgenskalna apkaimes biedrība, Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons", Bieriņu apkaimes attīstības biedrība, Latvijas Riteņbraucēju apvienība, Apvienība "Pilsēta cilvēkiem", Torņakalna attīstības biedrība, biedrība "Zasulaukam un Šampēterim" un pilsētplānotāji SIA "Grupa 93".

Projekta ieviesēji un nevalstisko organizāciju pārstāvji vienojās par regulāru informācijas apmaiņu, savstarpēju konsultēšanos un iesaisti "Rail Baltica" projekta īstenošanas gaitā, parakstot kopīgu sadarbības memorandu.

Sadarbības memorands paredz regulāras tikšanās un informācijas apmaiņu par projekta progresu, tehniskajiem risinājumiem un ieskatu nākotnes plānos un izaicinājumos. Uzmanību vērsīs arī uz projektēšanas gaitā izstrādāto infrastruktūras objektu un pamattrases novietojuma variantu un alternatīvu izvērtēšanu un viedokļu apmaiņu par "Rail Baltica" projektēšanas, būvniecības un infrastruktūras pārvaldības aktualitātēm, tai skaitā reģionālo pieturu izvietojumu Latvijā.

"Noslēgtais memorands ir labs piemērs, kā dažādas sabiedrības grupas savlaicīgi iesaistīt nozīmīgu projektu realizācijā. Svarīgi, ka tas ir ne tikai formāls solis, bet jau pirms memoranda parakstīšanas ir sākta reāla sadarbība un informācijas apmaiņa ar projekta īstenotājiem", sacīja Āgenskalna apkaimes biedrības valdes priekšsēdētājs Roberts Kārkliņš. Viņš teica, ka Āgenskalna apkaimes biedrība, strādājot memoranda ietvaros, saredz iespēju ar priekšlikumiem palīdzēt projekta īstenotājiem nonākt pie risinājumiem, kas ļaus Āgenskalnam un citām Pārdaugavas apkaimēm saglabāt tām raksturīgo vidi un vienlaikus nodrošinās arī jaunas mobilitātes iespējas."

Sadarbības laikā plānota arī kopīgu pasākumu organizēšana un "Rail Baltica" vēstnešu tīkla izveide, ar kuru palīdzību informācija par projektu tiks nogādāta plašākai auditorijai, lai veicinātu "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas atpazīstamību un pievērstu dažādu sociālo grupu uzmanību projektā paredzētajiem risinājumiem, plāniem un aktualitātēm.

Memorands ir atvērts un tam var pievienoties arī citas sabiedriskās organizācijas, kuras pārstāv iedzīvotāju un vides intereses.

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
4 gadi 10 mēnešu 7 dienu portālā
Bija online 08 decembrī 11:34
Meklētājs būvniecības nozarē