Dārza tehnikas izmantošanas veidi Aktuālie padomi

Dārza tehnikas izmantošanas veidi

Ceturtdiena, 12 septembrī, 2019

Trimmeri, aerātori, motorzāģi, traktori un raideri, kādi ir plusi un mīnusi. Ko labāk izvēleties?

1.Trimmeri

Zāles trimmeris ideāli piemērots zāles apgriešanai un zāliena malu un grūti apkopjamo vietu appļaušanai. Griež zāli ar auklu vai asmeni (aukla - izmantota zālei, asmens - zālei un maziem zariem un krūmiem). Trimmeri tiek iedalīti pēc barošanas veida:

 • Benzīna trimmeri

Benzīna trimmeri ir jaudīgāki un domāti plašākam zālienam, dalās pēc tvertnes tilpuma - no 0.3 līdz 1+ litriem. Apkope aizņem ilgāku laiku un trokšņu līmenis ir lielāks nekā elektriskiem trimmeriem.

 • Elektriskie trimmeri

Elektriskie trimmeri var būt ar vadu, vai ar akumulatoru lieliski piemēroti maziem zālieniem. Elektriskie Trimmeri nodrošina pastāvīgu jaudu bet tiem ir nepieciešama elektrības kontaktligzda un vads ierobežo kustību. Akumulatoru trimmerus viegli iedarbināt un tiem ir zema tehniskā apkope, bet viņiem ir nepieciešama akumulatora uzlāde, kas var traucēt darba gaitu. Var iegādāties vairākus akumulatorus - bet tas ievērojami palielina trimera cenu.

Dažus trimmerus var aprīkot ar papildus piederumiem: pagarinātājs, dzīvžogu šķēres, zāģis - kas ievērojami paplašina trimmera iespējas un palīdzēs tikt galā ar visiem darbiem dārzā.

2. Aerātori

Aerātorus galvenokārt izmanto zāliena vertikulēšanai un aerācijai. Ir mehāniski, benzīna un elektriskie aerātori - atšķiras pēc jaudas, lieluma un apstrādājamās teritorijas platības.

 • Vertikulēšana

Vertikulēšanai izmanto aerātorus ar zobaino veltni. Vertikulēšana nodrošina dziļu gaisa ieplūšanu augsnē, iznīcina nezāles un sūnas. Ja aerātoram ir savācējtvertne - to vajag noņemt. Pēc darba, zāliena daļiņas savākt ar grābekli.

 • Aerācija

Aerācijai izmanto aerātorus ar atspertapu veltni. Aerācija nodrošina gaisa ieplūšanu augsnē, iznīcina nezāles un sūnas. Aerātoru var izmantot ar savācējtvertni.

Vertikulēšana apjomīgs un grūts darbs un tai ir nepieciešams jaudīgs instruments - benzīna aerātors ir ideāla izvēle. Aerācijai labi  piemēroti mehāniski un elektriskie aerātori.

 3. Motorzāģi

Labs ķēdes zāģis palīdz ar piemājas saimniecību, mežizstrādi un dažāda veida koksnes zāģēšanas darbiem. Pieejami divi populārākie motorzāģu veidi:

 • Benzīna motorzāģi

Benzīna motorzāģi piemēroti smagākiem darbiem. Viņi ir skaļi un smagāki nekā elektriskie motorzāģi un tiem ir nepieciešama regulāra apkope. Benzīna motorzāģi ir jaudīgāki nekā elektriskie un tipisks vadotnes garums no 30 līdz 60 cm.

 • Elektriskie motorzāģi

Elektriskie motorzāģi var būt ar vadu, vai ar akumulatoru lieliski piemēroti maziem darbiem dārzā. Tie ir vieglāki un klusāki nekā benzīna motorzāģi, bet viņiem nepieciešama elektrība (kontaktligzda vai akumulators). Tipisks vadotnes garums no 15 līdz 30 cm.

Izvēloties motorzāģi, jāņem vērā:

Kāds ir lietošanas mērķis? Piemēram, ja ir nepieciešams periodiski sakopt dārzu vai piemājas teritoriju - mazs un viegls elektriskais motorzāģis ideāla izvēle. Ja jums ir vajadzīgs zāģis ikdienas darbam (Piemēram mežā) - ir vērts iegādāties jaudīgu benzīna motorzāģi.

Svars un garums. Garie benzīna motorzāģi var tikt galā ar smagu darbu, bet šie zāģi ir smagāki un tiem nepieciešams vairāk spēka, lai tos izmantot. Izvēloties garu zāģi, jums jāņem vērā, ka to būs grūtāk kontrolēt.

Apkope.  Lai nodrošinātu motorzāģiem ilgu un kvalitatīvu darbu tiem ir nepieciešama tīrīšana, eļļošana un ķēdes asināšana.

 4. Traktori

Dārza traktori - lielisks risinājums lielu teritoriju appļaušanai. Ātri plauj pateicoties lielajam pļaušanas platumam un kustības ātrumam. Traktori ir sadalīti divās kategorijās:

 • Dārza traktori

Dārza traktoriem pļaušanas bloks ir novietots no apakšas, starp riteņiem. Tiem ir raksturīga augsta veiktspēja un funkcionāls - izmešana uz sāniem, zālienā vai savācējā (180-250 litri).

 • Raideri

Raideriem pļaušanas bloks ir novietots priekšpusē. Tiem ir raksturīga augsta veiktspēja un manevrētspēja -  ideāli piemēroti zālienu un dārzu kopšanai kuriem ir sarežģīta formu vai šķērsli (piem. stūri, žogi vai koki).

Priekšrocības salīdzinājumā ar pļaujmašīnām:

 • Jauda
 • Veiktspēja un ātrums
 • Pļaušanas platums (kā divām pļaujmašīnām)
 • Dārza traktoriem ir raksturīgs liels griešanas augstums
 • Ar papildu aprīkojumu tos var izmantot dažādiem darbiem

Trūkumi salīdzinājumā ar pļaujmašīnām

 • Aizņem daudz vietas
 • Nepieciešama nopietna apkalpošana
 • Augsta cena
 • Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

   

Privātmāju Konsultants @user_1012492
https://www.buvbaze.lv/user_1012492/
6 mēnešu 5 dienu portālā
Bija online 03 oktobrī 09:30
Meklētājs būvniecības nozarē