Siguldas novada pašvaldība izsolīs zemi viesnīcas būvniecībai pilsētā Ziņas

Siguldas novada pašvaldība izsolīs zemi viesnīcas būvniecībai pilsētā

Otrdiena, 27 augustā, 2019

 Šodien plkst.15 Siguldas novada pašvaldība izsolīs zemi viesnīcas būvniecībai pilsētā, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē.

Nekustamā īpašuma izsole notiks Siguldas novada pašvaldības Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē. Nekustamā īpašuma sākumcena noteikta 111 000 eiro.

Lai veicinātu pilsētas publiskās apbūves zonas attīstību un nepieciešamo pakalpojumu infrastruktūru, pašvaldība nodevusi atsavināšanai 2598 kvadrātmetrus lielu nekustamo īpašumu ar nedzīvojamu ēku Jāņa Poruka ielā 12A.

Zemes gabals robežojas ar izcilām dabas un pilsētvides teritorijām - Gaujas senieleju, Svētku laukumu un teritoriju ap gaisa trošu vagoniņa staciju.

Saskaņā ar pēdējo gadu tūrisma datiem, katru gadu stabili pieaug apmeklētāju, kā arī nakšņotāju skaits, jo Siguldas novads ir ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski atpazīstams un apmeklēts tūrisma galamērķis ar kvalitatīviem un ilgtspējīgiem tūrisma produktiem. Lai veicinātu tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu nozares izaugsmi, pašvaldības dome noteikusi, ka pārdodamajā zemes gabalā jāveic tūrisma jeb viesnīcas būvniecība.

Īpašuma īpašniekam, lai nodrošinātu Gaujas senielejas pieejamību un nekustamā īpašuma labāko arhitektonisko un funkcionālo risinājumu, kas ar savu vizuālo veidolu papildinātu apkārtējās vides unikalitāti un tajā iekļautos, būvprojektēšanas sagatavošanās darbu laikā 1,5 gadu laikā no zemes iegādes brīža būs jāveic skiču konkursa organizēšana.

Tāpat attīstītājam jānodrošina dabas un kultūrvides kvalitatīvas izmantošana, jo zemes gabals robežojas ar dabas vai daļēji pārveidotas dabas teritorijām, respektējot apkārtējās vides unikalitāti - Gaujas senielejas tiešo tuvumu. Tāpat zemes īpašniekam būs jāveic būvniecības ieceres publiskā apspriešana. Ja kāds no pašvaldības izvirzītajiem nosacījumiem netiks īstenots, pašvaldībai būs tiesības vienpusēji izbeigt pirkuma līgumu, norādīja pašvaldībā.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem datiem, 2018.gads Siguldā bijis stabils tūrisma nozares izaugsmes gads, pārsniedzot pat tos rādītājus, kādi bija sasniegti pirms nozares krīzes. No kopējā ārvalstu tūristu skaita, kas apmeklējuši Latviju, Siguldā pērn nakšņojuši 1,6%, tādējādi Siguldas novads ieņem ceturto vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā: Rīgā tiek uzņemti 77,1% viesu, Jūrmalā - 8,5%, Liepājā - 1,8% - un Daugavpilī - 1,4%.

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 6 mēnešu 1 diena portālā
Bija online 11 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē