Izsludināts Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss Ziņas

Izsludināts Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss

Trešdiena, 5 jūnijā, 2019

Rīgas domes Īpašuma departaments izsludinājis Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkursu, aģentūru LETA informēja domē.

Konkursa mērķis ir iegūt arhitektoniski augstvērtīgu, funkcionāli pārdomātu un ekonomiski pamatotu metu piebūvei, kas konstruktīvi savienota ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī paredzētu teritorijas labiekārtošanu, akcentējot kanāla apstādījuma zonu.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (GKR) uzver, ka kopā ar Latvijas Nacionālā teātri sagatavots projektēšanas uzdevumu, kas ir profesionāli veidots un atbilst teātra vajadzībām un nodrošina pārdomātus tehnoloģiskos risinājumus, piemēram, teātra dekorāciju uzglabāšanu un pārvietošanu, jauna pārvietojama skatuve, darbnīcas, noliktavas, kā arī mēģinājuma telpas.

Rīgas dome plāno, ka pēc metu konkursa noslēgšanās jaunās piebūves projektēšana notiks apmēram divus gadus un piebūves būvniecība varētu sākties 2022.gadā, kad arī būs beidzies nomas līgums ar aiz teātra ēkas esošo tenisa kortu apsaimniekotāju. Piebūvi plānots celt uz zemes, kura tagad atrodas korti.

Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba norāda, ka skatītāju lielā interese par iestudējumiem teātra mazajos spēles laukumos - Aktieru zālē un LMT Jaunajā zālē - apstiprina visā pasaulē esošo tendenci par skatītāju vēlmi izrādi vērot, atrodoties iespējami tuvu aktieriem.

Aktieru zāle esot iekārtota teātra kādreizējā ogļu pagrabā, bet LMT Jaunā zāle - kostīmu noliktavā, līdz ar to, tās nav ērtas ne skatītājiem, ne aktieriem, turklāt neatbilst moderna teātra prasībām.

"Teātris un mūsu skatītāji jau ilgi izjūt nepieciešamību pēc jaunas, mūsdienīgas teātra zāles, un tā jau tiek dēvēta par Nākotnes zāli," uzver Vimba.

Apbūves iecerei/metam ir jāietver jaunbūvējamās teātra ēkas arhitektoniskie risinājumi un teritorijas kopējā ģenerālplāna attīstības koncepcija atbilstoši pilsētbūvnieciskajai situācijai. Apbūves ieceri ir paredzēts turpmāk izmantot par pamatu attiecīgā būvprojekta izstrādei.

Konkursam iesniegto metu piedāvājumu vērtēs žūrijas komisija, kura vadīs Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Žūrijas komisijas sastāvā darbosies Burovs, Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks, arhitekts Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, arhitekti Uldis Balodis un Guntis Grabovskis, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs Juris Šumeiko.

Metu konkursa kopējās godalgu fonds ir 30 000 eiro, no kura ar 12 000 eiro ir paredzēts prēmēt pirmā vietas laureātu. Otrās vietas godalga ir 8000 eiro liela, bet trešās - 4000 eiro. Ar godalgu 1000 eiro apmērā ir plānots apbalvot arī sešus veicināšanas balvu ieguvējus.

Meta piedāvājumu ir jāiesniedz R.Vāgnera ielā 5, Rīgā 405.kabinetā līdz 9.septembrim plkst.13.

Pagājušā gada oktobrī valdība lēma nodot Rīgas pilsētas pašvaldības valdījumā pie Latvijas Nacionālā teātra esošos tenisa kortus, Kronvalda bulvārī 2B, lai tur uzbūvētu teātra piebūvi. Minēto īpašumu veido zemes vienība 3475 kvadrātmetru platībā un trīs būves - tenisa klubs 345,9 kvadrātmetru platībā un divi šķūņi 12,5 un 12,8 kvadrātmetru platībā. Uz nekustamā īpašuma vēl atrodas zemesgrāmatā nereģistrētas sešas inženierbūves.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 18 dienu portālā
Bija online 3 minūtes pirms
Meklētājs būvniecības nozarē