Atklāj renovēto sociālo dzīvojamo māju Aglonas ielā 35/1 Ziņas
Foto: riga.lv

Atklāj renovēto sociālo dzīvojamo māju Aglonas ielā 35/1

Otrdiena, 20 decembrī, 2016

Rīgas domes vadība pirmdien, 19.decembrī, atklāja renovēto sociālo dzīvojamo māju Aglonas ielā 35/1 un pasniedza atslēgas pirmajiem dzīvokļu īrniekiem.


Šeit izveidoti 215 dzīvokļi tiem rīdzinieki, kuri ir reģistrējušies sociālo dzīvokļu rindā, starp tiem četri ir servisa dzīvokļi, kas speciāli pielāgoti  cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt ēkas cokolstāvā izbūvētas telpas Sociālajam dienestam, kurā strādās 30 darbinieki.

Nils Ušakovs: “Iedzīvotājus sagaida jauns un moderns sociālais centrs. Plānots, ka gadā tas varēs uzņemt ap 10 tūkstošiem klientu. Tostarp pilsēta ieguvusi vēl vienu labiekārtotu vietu – ar zaļo zonu, bērnu laukumu un atpūtas soliņiem. Nākamā teritorija, ko  plānots sakārtot un piedāvāt sociālos dzīvokļus, būs Bolderājā.”

Ēkai piemēroti arī moderni tehniskie risinājumi. Iedzīvotājiem pašiem nebūs jānolasa skaitītāju rādījumi, jo gan siltuma, gan ūdens, gan elektrības rādījumus sistēma nolasīs automātiski.

Māja Aglonas ielā 35/1 tika uzcelta 1967. gadā, tā tika izmantota kā kopmītne vai dienesta viesnīca celtniekiem un ar dzelzceļu saistītu organizāciju darbiniekiem. Pagājušā gadsimta 90. gados šī ēka tika nodota pašvaldības rīcībā, un tajā dzīvojamās telpas tika izīrētas tām personām, kurām pienācās dzīvojamā platība ar daļējām ērtībām.

Taču daži ēkas iedzīvotāji un viņu viesi regulāri izdemolēja koplietošanas telpas, padarot tās neizmantojamas, tāpēc tika pieņemts lēmums izvietot no šīs ēkas uz citām dzīvojamām telpām tos īrniekus, kuri maksāja par īri un komunālajiem pakalpojumiem. Savukārt parādnieki tika iztiesāti, un ēka pakāpeniski tika noslēgta, lai tajā nevarētu iekļūt nepiederošas personas.

2014. gadā tika pieņemts lēmums šo ēku pārbūvēt par sociālo dzīvojamo māju. Nams nonāca SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” rīcībā, kura organizēja pārbūves un celtniecības darbus.

Līgums par projektēšanu un būvniecību tika noslēgts ar SIA „Arčers”. Kopējas projekta izmaksas bija 2 957 000 eiro.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 1 mēnesis 19 dienu portālā
Bija online 19 martā 15:16
Meklētājs būvniecības nozarē