Rīgas dome noraida ieceri Āgenskalna tenisa kortu vietā atļaut būvēt tirdzniecības centru Ziņas

Rīgas dome noraida ieceri Āgenskalna tenisa kortu vietā atļaut būvēt tirdzniecības centru

Ceturtdiena, 28 februārī, 2019

Rīgas domes deputāti šodien noraidīja zemesgabala Baldones ielā 7 izstrādāto lokālplānojuma redakciju, kas, apstiprināšanas gadījumā, Āgenskalnā esošo tenisa kortu vietā būtu ļāvis izveidot arī tirdzniecības centru.

Vienlaikus domes lēmums paredz uzdot Pilsētas attīstības departamentam sagatavot jaunu darba uzdevumu lokālplānojuma izstrādei, ņemot vērā fizisko un juridisko personu publiskās apspriešanas laikā saņemtos priekšlikumus.

Lokālplānojuma pasūtītājs ir SIA "Centrālais tenisa klubs", un tā mērķis bija radīt priekšnoteikumus uzņēmējdarbības nodrošināšanai, kas paredz publiskā rakstura apbūves spektra paplašināšanu konkrētajā zemesgabalā. Plānojums paredz publiskās apbūves teritoriju mainīt uz jaukta tipa apbūves teritoriju. Tomēr publiskās apspriešanas laikā iedzīvotāji pauda bažas, kā izmaiņu rezultātā varētu tikt likvidēts vairāk nekā 100 gadus sens sporta klubs, kā rezultātā domē tika saņemti 52 iesniegumi ar 1723 iedzīvotāju parakstiem, kuros izteikts protests par izstrādāto ieceri.

18.februārī, skatot šo jautājumu Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē, departamenta pārstāve Zita Miķelsone neslēpa, ka tik liela sabiedrības interese ir "nebijis gadījums lokālplānojuma izstrādes vēsturē", tādēļ departaments aicina domi apturēt šī plānojuma izstrādi līdz brīdim, kad starp zemesgabala īpašniekiem un iedzīvotājiem tiks atrasts kompromiss.

"Mēs nevaram teritorijas īpašniekiem prasīt pa visiem 100% izpildīt iedzīvotāju vēlmes, tādēļ lūdzam iziet uz kompromisu. Ja tas neizdosies - dome var noraidīt sagatavoto plānojuma redakciju un likt to izstrādāt no jauna," sacīja pārstāve. Tas, cik ilgā laikā abām pusēm vajadzētu vienoties - noteikts gan neesot.

Tomēr deputāts Andris Ameriks (GKR) norādīja, ka plānojuma izstrādes apturēšana problēmu neatrisina, tādēļ viņš aicināja to nodot tālāk izvērtēšanai domes sēdē, taču ar negatīvu atzinumu, lai nerastos kādi juridiski pārpratumi.

"Jau agrāk ir bijis, ka virzām lokālplānojumus ar negatīvu atzinumu. Tālāk īpašnieki var sūdzēties tiesā vai arī meklēt kompromisu. Tomēr ar balsojumu mēs šo posmu noslēdzam un tad tālāk var dot īpašniekiem jaunu plānojuma izstrādes uzdevumu vai meklēt kādu citu izeju," sacīja Ameriks.

Līdz ar to - dome šodien pieņēma lēmumu lokālplānojuma ieceri noraidīt.

Aizvadītajā nedēļā zemesgabala īpašnieku pārstāvji gan neslēpa, ja dome izstrādāto lokālplānojumu neatbalstīs, tenisu kortu pastāvēšana tiks apdraudēta un, iespējams, tuvākajā laikā tie tāpat varētu tikt slēgti.

Kā ziņots, Baldones ielā 7 jau kopš 1910.gada atrodas Āgenskalna sporta un vingrošanas biedrības nams. 20.gadsimta 30.gados šajā vietā izbūvēti tenisa korti, kuri tur darbojas arī patlaban. Teritorijā atrodas četri slēgtie tenisa korti, kas atrodas zem aptuveni 10 metrus augsta piepūšamā gaisa kupola un divi atvērti tenisa korti.

Zemesgrāmatas informācija liecina, ka par 7331 kvadrātmetru lielo zemesgabalu, uz kura atrodas sporta komplekss, 2017.gada 21.decembrī SIA "Centrālais tenisa klubs" noslēdzis nekustamā īpašuma pārdošanas līgumu ar SIA "MMS Property Solutions", tomēr īpašumtiesību maiņa zemesgrāmatā nav reģistrēta.

"MMS Property Solutions" 2018.gada martā mainīja nosaukumu uz SIA "Lidl Latvija" un nodarbojas ar "Lidl" veikalu izveidošanu Latvijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 20,5 miljoni eiro, bet tā vienīgā īpašniece ir "CE-Beteiligungs-GmbH", kam pieder arī "Lidl Lietuva".

"Lidl Latvija" iepriekš informēja, ka Latvijā 2020.gadā, vienlaikus ar loģistikas centra atklāšanu, tiks atvērti vismaz 10 veikali. "Lidl Baltics" pārstāvis Valds Lopets aģentūrai LETA norādīja, ka "Lidl" plāno attīstīties Rīgā un arī citās Latvijas pilsētās. Tostarp viņš apstiprināja, ka "Lidl" interesējas par attiecīgo vietu, taču vēl ir pāragri teikt, vai šajā adresē būs veikals.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 1 mēnesis 25 dienu portālā
Bija online 26 martā 10:20
Meklētājs būvniecības nozarē