Pēc Mārupes premium privātmājām pieprasījums lielāks nekā piedāvājums Ziņas

Pēc Mārupes premium privātmājām pieprasījums lielāks nekā piedāvājums

Svētdiena, 3 februārī, 2019

 

Šogad lielākā daļa darījumu Mārupes novadā notiks pieejamajā privātmāju segmentā, bet premium segmenta māju pietrūks, prognozē Evita Pudane, Baltic Sotheby`s International Realty pārdošanas un īres konsultante.

Šādā situācijā, kad tirgū pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu, Mārupes premium īpašumu pārdevējiem varētu šķist, ka ar jaunu īpašnieku atrašanu savam īpašumam un visu formalitāšu kārtošanu varētu tikt galā paši, turklāt – ātri. Tomēr pieredzējuša speciālista piesaiste var palīdzēt ne tikai adekvāti novērtēt īpašuma stāvokli un iespējas konkrētā tirgus segmentā, bet arī noteikt pareizu cenu īpašumam, un saņemt zinoša speciālista, kas orientējas darījuma un konkrētās vietas niansēs, padomu,- tādējādi atrodot privātmājai īsto pircēju. Savukārt īpašumu pircējiem profesionāļa iesaiste darījuma veikšanā var palīdzēt izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un ļautu «nenopirkt problēmas», nezinot visu darījuma specifiku un tirgus īpatnības.

«Pašlaik ir ļoti pateicīgs laiks premium segmenta darījumiem - gan šādu īpašumu pārdošanai, gan pirkšanai. Tirgus konjunktūra, arī pieejamais finansējums, kad bankas kļuvušas ļoti atvērtas kreditēšanai un aktīvi konkurē savā starpā par klientu piesaisti, arī Altum - valsts atbalsta progamma jaunajām ģimenēm un jaunajiem speciālistiem sekmē labvēlīgu augsni darījumiem ar premium īpašumiem. Tāpēc ir izdevīgs laiks pārdot šādus īpašumus par izdevīgu cenu, gan arī tādus pirkt, īpaši – Mārupē, kuru par izcilu dzīvesvietu atzinuši daudzi vietējie iedzīvotāji, jo šis novads strauji attīstās, paverot plašas iespējas harmoniskai dzīvei,» komentē E. Pudane.

Viņa Mārupes novada un Bieriņu apkaimes nekustamā īpašuma tirgum pievērsusies jau sesto gadu, sekojot līdzi novada tirgus tendencēm,darījumu specifikai, datu analīzei (t.sk., piedāvājumam un pieprasījumam), kā arī jaunumiem novada pašvaldībā, kas saistīti ar infrastruktūras attīstību, attīstības plāniem u.c.

Mārupes novada trumpji jaunas dzīves vietas meklētājiem ir labi zināmi - galvaspilsētas tuvums, droša vide un attīstīta infrastruktūra.

Mārupē uzlabojas inženierkomunikāciju pievade, tiek sakārtoti ceļi, būvētas un uzlabotas skolas, bērnudārzi, ir arī plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas, sākot no aktīvas, sportiskas atpūtas līdz ģimeniskām izklaidēm. «Mārupe pēdējo gadu laikā ir intensīvi attīstījusies, un līdz ar šo attīstību ir palielinājies iedzīvotāju skaits. Novadu par dzīves vietu izvēlas jaunie speciālisti, ģimenes ar augstiem ienākumiem. Tas ļauj pašvaldību ierindot «turīgo» pašvaldību vidū, un tā nomaksātos nodokļus liek lietā, ieguldot naudu dažādu projektu realizācijā (skolu izbūve, ceļu un inženierkomunikāciju infrastruktūras sakārtošana, sporta un atpūtas vietu izveide utt.),» stāsta E. Pudane.

Viņa saka, ka lielākā aktivitāte novērota t.s. pieejamajā privātmāju/dvīņu māju segmentā (mājas cenā no 160 000 – 220 000 eiro), kuras iegādājas vietējais pircējs - turīgais vidusslānis. Pērn notikuši 34 šādu (kopējā vērtībā 6,3 miljoni eiro; vidējā - 184 000 eiro) īpašumu darījumi, kas ir par 55% vairāk nekā gadu iepriekš (22 darījumi, kopējā vērtībā 4 miljoni eiro; vidējā - 184 000 eiro). Premium segmenta privātmāju tirgū nav daudz, un tās visai ātri atrod jaunus īpašniekus. 2018. gadā Mārupes novadā notikuši 3 darījumi ar premium privātmājām (cenā no 350 000 eiro), kas ir par trim vairāk nekā gadu iepriekš, kad netika slēgts neviens šāds pirkums.

Speciāliste novērojusi, ka Mārupes novadā trūkst jaunu, kvalitatīvu, gaumīgu premium māju labās vietās. «Redzam, ka Mārupes novadā ir diezgan liels pieprasījums pēc šādiem, dārgiem, labiem īpašumiem. Premium privātmāju pircējs ir ļoti prasīgs, jo pie šādām māju cenām nevar būt atkāpes ne apdarē, ne lokācijā, ne plānojuma praktiskumā. Šādam pircējam noteikti nederēs Mārupē tik ļoti bieži redzamās dvīņu vai rindu mājas, un tas nav gatavs dzīvot viensētā, lauka vidū, kur var piebraukt pa zemes ceļu bez apgaismojuma. Mārupē ir ļoti liels dvīņu, rindu māju piedāvājums, bet atsevišķi stāvošas mājas par atbilstošu cenu ir maz,» saka E.Pudane.

Iezīmējot tuvāko perspektīvu Mārupes premium īpašumu tirgū, speciāliste domā, ka premium īpašumu piedāvājums varētu paplašināties, jo daudzi, kas apsvēruši savus īpašumus pārdot, varētu beidzot izmantot labo tirgus situāciju. «Lai gan novadā pieejamie īpašumi vairāk orientēti uz t.s. turīgo vidusslāni, premium privātmāju segmentam ir visas iespējas attīstībai, jo deficīts joprojām pastāv,» saka E. Pudane, piebilstot, ka bankas turpinās aktīvi finansēt īpašumu iegādi. Novadā notiek aktīva būvniecība un šis reģions turpina attīstīties, kļūstot par ļoti labvēlīgu vietu dzīvošanai, kurā ir atrodami visi priekšnoteikumi, lai premium īpašumi Mārupē būtu pieprasīti arī nākotnē.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 1 mēnesis 18 dienu portālā
Bija online 19 martā 15:16
Meklētājs būvniecības nozarē