Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā - Europe 40 under 40 sarakstā Ziņas

Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā - Europe 40 under 40 sarakstā

Pirmdiena, 21 maijā, 2018

Atēnās tieka atklāta Eiropas Arhitektūras, mākslas, dizaina un pilsētplānošanas izpētes centra rīkotā 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde "Europe 40 under 40" un šogad prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu "Šaoliņas lidojošo mūku teātris", informēja Kultūras ministrija.

Augsto atzinību saņēmušais Mailīša un arhitektu komandas (projekta autori: Valters Murāns, Ints Menģelis, Kārlis Melzobs, Dina Suhanova, Andra Odumāne, Jekaterina Olonkina) darbs - vēja tuneļa amfiteātris slaveno Šaoliņas mūku levitācijas priekšnesumiem - atrodas Sunšaņa kalnā Ķīnas centrālajā daļā. Par Šaoliņas lidojošo mūku teātri tā autors ar komandu 2017.gadā ieguva Latvijas Arhitektūras gada balvu. 2017.gadā par projekta tapšanu ar Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu "Vides filmu studijā" tapusi dokumentāla filma "Lidojošo mūku templis".

"Europe 40 under 40" apbalvošanas programmas ietvaros starptautiska žūrija izvēlas 40 labākos Eiropas jaunās paaudzes arhitektus un dizainerus, kuri ietekmēs Eiropas arhitektūras dizainu, domāšanu un teoriju, veidojot nākotnes vidi un Eiropas un pasaules pilsētās. Rīkotāju mērķis ir izcelt 40 daudzsološākos jaunos talantus un atbalstīt radošo domāšanu rītdienas arhitektūrā.

Savus projektus programmā var pieteikt jaunie arhitekti, pilsētplānotāji, rūpnieciskie un grafiskie dizaineri, kā arī modes un tekstila dizaineri, kuri vēl nav sasnieguši 40 gadu vecumu un strādā kādā no 48 Eiropas valstīm. Iesniegtos darbus vērtē pasaulē atzīti arhitekti, attīstītāji, arhitektūras žurnālisti, mācībspēki un kritiķi.

Apbalvošanas programmu organizē Eiropas Arhitektūras, mākslas, dizaina un pilsētplānošanas izpētes centrs un Čikāgas Arhitektūras un dizaina muzejs. Izvēloties 40 jaunos talantus, žūrija lūkojas pēc dizaina inovācijām, jaunu ideju un pieeju īstenošanas, kā arī jaunāko būvniecības tehnoloģiju un materiālu izmantošanas mūsdienu dizainā. Būtiska loma ir projektu ilgtspējai - enerģijas ekonomijai, ekoloģiskam dizainam un spējai cienīt apkārt esošo pilsētas vai lauku vidi un nosacījumus.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 7 mēnešu 23 dienas portālā
Bija online 24 septembrī 12:23
Meklētājs būvniecības nozarē