Ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu šovasar atjauno 45 vēsturisko ēku fasādes Ziņas

Ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu šovasar atjauno 45 vēsturisko ēku fasādes

Pirmdiena, 21 augustā, 2017

10.augustā, Rīgas domes amatpersonas apsekoja četras Vecrīgas vēsturiskās ēkas – Kaļķu ielā 4, Laipu ielā 10, Meistaru ielā 23 un Zigfrīda Meirovica prospektā 18, kuras šovasar ir atjaunotas ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu.

Šovasar ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis ir pamanījis, ka pie daudzām no centra ēkām ir piestiprinātas celtniecības sastatnes un aktīvi norit ēku atjaunošanas darbi. 45 vēsturisko ēku fasādes šovasar tiek atjaunotas ar Rīgas pašvaldības finansiālo atbalstu. Iesākto plāno turpināt arī nākamajos gados un jau rudenī tiks izsludināts nākamais līdzfinansējuma saņemšanas konkurss.

Šogad Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai ir piešķirts 658 382 eiro liels finansējums. Rīgas domes atklātā konkursā “Līdzfinansējuma piešķiršana kultūras pieminekļu saglabāšanai” pavisam pieteicās 92 pretendenti, bet par nolikuma prasībām atbilstošiem tika atzīts 71 projekts.

46 projekti saņems līdzfinansējumu līdz 14 000 eiro apmērā un lielākajā daļā tiks atjaunotas vēsturiskās fasādes. Savukārt 25 projekti saņems līdz 5000 eiro lielu līdzfinansējumu, par ko, piemēram, Dzirnavu ielas 43 dzīvojamai ēkai atjaunos erkeri un tornīti, Liepājas ielas 40 dzīvojamai ēkai restaurēs vēsturiskos logus, savukārt Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudzes baznīcas ēkai, Torņakalna ielā 3, restaurēs torņa pulkstenis. Pašvaldības līdzfinansējumu saņems arī 10 koka būves un 6 baznīcu ēkas. Arī šī gada konkursā tika saņemti vairāki projektu pieteikumi no ēkām, kuras pieder vairākiem kopīpašniekiem, un pašvaldības finansējums ir piešķirts 31 daudzdzīvokļu ēkai.

Kaļķu ielas 4, Laipu ielas 10 un Meistaru ielas 23 namīpašnieki informēja, ka katras ēkas atjaunošanai saņēmuši no pašvaldības 14 000 eiro lielu līdzfinansējumu, bet ir plānots pretendēt arī uz Nekustamā īpašuma nodokļu atlaidēm. Tādejādi pašvaldības atbalsts namīpašniekiem būs vēl lielāks. Arī Zigfrīda Meirovica prospekta 18 kopīpašniece informēja, ka pateicoties pašvaldības līdzfinansējumam ir atjaunota vēsturiskā ēkas fasāde, bet ar laiku plāno uzstādīt ēkai dekoratīvo apgaismojumu, un plāno pieteikties Nekustamā īpašuma nodokļu atlaides saņemšanai.

Konkursa pieteikumus izvērtēja Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas.

Avots: riga.lv
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
3 gadi 9 mēnešu 24 dienas portālā
Bija online 13 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas