Pasaules jauno jumiķu čempionāts notiks Latvijā
novembrī 14 Pasaules jauno jumiķu čempionāts notiks Latvijā
Organizatori: Latvijas Jumiķu Apvienība
 • 10:00 - 17:00
  14 novembrī 2018 - 16. novembrī 2018
 • Latvijas Jumiķu apvienība un Starptautiskā Jumiķu federācija organizē 27. Pasaules jauno jumiķu čempionātu un 66. Starptautiskās Jumiķu federācijas kongresu, kas notiks Baltijas valstu centrā Latvijā, Rīgā laika periodā no 14. līdz 17. novembrim. Čempionāts notiks BT1 izstāžu hallē Ķīpsalā, savukārt kongresa norises vieta būs Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel.

  Čempionāts ir viens no svarīgākajiem pasākumiem visiem pasaules jumiķiem, kura laikā ir iespēja salīdzināt savas zināšanas un varēšanu ar tādiem pašiem jauniešiem no vairāk kā 20 valstīm un iepazīties ar saviem vienaudžiem. Kongresā tiekas daudzu valstu jumiķu organizāciju vadītāji un tehnisko normatīvu izstrādātāji, lai vienotos par vienotu stratēģiju Jumiķa amata kvalitātes prasību nodrošināšanai un nepieciešamo normatīvu izstrādei. Šogad, pirmo reizi čempionāta vēsturē, sacensības notiks četrās kategorijās – slīpie jumti, plakanie jumti, metāla jumti un, šajā gadā pirmo reizi, piekārto fasāžu disciplīna.

  Sīkāku informāciju par čempionātu un konferenci var atrast Latvijas Jumiķu apvienības mājas lapā www.jumiki.lv un Starptautiskās Jumiķu federācijas mājas lapā https://www.ifd-roof.com.

  Latvijas Jumiķu apvienība (LJA) ir profesionāļu apvienība, kas vieno ar jumtu saistītus uzņēmumus, amata meistarus un amatniekus. Jumiķu apvienība ir Latvijas Amatniecības kameras struktūrvienība kopš 15.gadsimta. Savu darbību LJA atjaunoja 1996.gadā. Mūsdienās vairāk nekā 10 gadus LJA strādā, lai apzinātu un sakārtotu Latvijas jumiķu darbu, lai tas varētu brīvi attīstīties uz godīgas komercijas principiem, ievērojot pasaulē pieņemtās kvalitātes normas un prasības. No 2005. gada Latvijas jumiķu apvienība ir pilntiesīga IFD (Internationale Federation des Dachdeckerhandwerks) Starptautiskās Jumiķu federācijas locekle. Starptautiskā Jumiķu federācija ir veidota Minhenē Vācijā 1952. gadā kā starptautisks sadarbības centrs nacionālo jumiķu apvienību un kompāniju atbalstam. Dotajā brīdī tās sastāvā ietilpst Eiropas valstis, Āfrikas un Ziemeļamerikas kontinenta pārstāvji.

  Informāciju sagatavoja Baiba Bruņeniece, LJA koordinatore, mob.t. +371 26527441; info@jumiki.lv
 • Iegādāties biļetes
  jumiki.lv
 • Kipsalas iela 8, Rīga
 • Čempionats Jumiķi Kipsala