Saldumu ražotāja Laima jaunā ražotne būs Ādažos Ziņas

Saldumu ražotāja Laima jaunā ražotne būs Ādažos

Pirmdiena, 17 jūlijā, 2017

Saldumu ražotājs "Laima" ražotni celts Ādažos ar platība aptuveni 6500 kvadrātmetri.

Kopējās investīcijas jaunās ražotnes būvniecībā un turpmākā "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" attīstībā nākamo trīs gadu laikā sasniegs līdz pat 20 miljoniem eiro. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā un tās papildināšot vairāk nekā 16 miljonus eiro, kurus pēdējo divu gadu laikā "Orkla" jau ieguldījusi saldumu un uzkodu biznesā.

Pēc "Laima" ražošanas pārcelšanas no ražotnes Miera ielā uz Ādažiem, uzņēmuma administrācija un arī "Laima" šokolādes muzejs turpinās darbu vēsturiskajā "Laima" biroja ēkā. Savukārt, pašreizējai "Laima" ražotnes ēkai un teritorijai Miera ielā tikšot meklētas iespējas nākotnes potenciālai attīstībai, iespējams, sadarbībā ar Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārstāvjiem.

"Es priecājos paziņot par nākamo nozīmīgo soli mūsu stratēģiskajā plānā jaunas, mūsdienīgas un multifunkcionālas šokolādes un citu saldumu ražotnes būvniecībai Latvijā. Izvēlētā vieta ideāli atbilst mūsu vajadzībām, ņemot vērā infrastruktūras un investīciju līmeni, izmēru, loģistiku, ilgtspējību un, pats svarīgākais – tā neierobežo mūsu turpmāko attīstību nākotnē," uzsver Didrihsons.

"Jaunā "Laima" ražotne specializēsies virzienos, kuros esam spēcīgi un unikāli, attīstot esošo tehnoloģisko bāzi. Mēs arī investēsim jaunās tehnoloģijās, ar kuru palīdzību apmierināsim arvien augošo vietējā un reģiona tirgus pieprasījumu pēc inovatīviem nākotnes produktiem. Tāpat mēs turpināsim ciešu sadarbību ar citiem "Orkla" uzņēmumiem, ražojot produktus pēc viņu pasūtījuma un otrādi. Sadarbība "Orkla" ražotņu starpā ir dabiska un sadarbība ir veids, kā padarīt "Laimu" vēl spēcīgāku," viņš turpina.

Jau esot uzsākta jaunās ražotnes projektēšanas fāze, pie kuras strādā arhitektu birojs "Valeinis un Stepe". Tā kā šo fāzi ietekmē arī saskaņošanas process ar pašvaldību, tā var ieilgt līdz gadam. Ražotnes celtniecību plānots sākt 2018. gada pirmajā pusē, pabeigt līdz 2019. gada pirmajam ceturksnim un uzsākt pilnvērtīgu ražošanu 2019. gada nogalē.

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāv šādus produktu zīmolus: "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "The Original Taffel Snacks" un "Pedro". Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku.

"Orkla" ir vadošais plaša patēriņa produktu, kā arī mazumtirdzniecības, pārtikas, maiznīcu un konditoreju konceptuālo risinājumu piegādātājs. Ziemeļvalstis un Baltijas reģions ir "Orkla" galvenie tirgi un tie veido aptuveni 80% no apgrozījuma uzņēmuma zīmolu patēriņu preču segmentā. "Orkla" grupai ir stipras tirgus pozīcijas dažādās produktu kategorijās Centrāleiropā un Indijā. Uzņēmums ir galvenais piegādātājs Eiropas maizes tirgus segmentā.

"Orkla" ir Oslo Fondu biržā (Oslo Stock Exchange) kotēts uzņēmums, kurš bāzēts Oslo. No 2016.gada 31.decembra "Orkla" grupā strādā 18 154 darbinieki. "Orkla" apgrozījums 2016.gadā bija 4,2 miljardi eiro.

Avots: leta
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 2 mēneši 7 dienu portālā
Bija online 20 minūtes pirms
Meklētājs būvniecības nozarē