Olu ražotāja Balticovo graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecībā Iecavā investējusi vairāk nekā sešus miljonus eiro Ziņas

Olu ražotāja Balticovo graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecībā Iecavā investējusi vairāk nekā sešus miljonus eiro

Trešdiena, 10 augustā, 2022

Olu ražotāja AS "Balticovo" graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecībā Iecavā investējusi vairāk nekā sešus miljonus eiro, aģentūru LETA informēja "Balticovo" komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Viņš norāda, ka nepilna gada laikā "Balticovo" ir uzbūvējis jaunu graudu pieņemšanas elevatoru, ievērojami palielinot graudu pieņemšanas ātrumu un apjomu.

Projekta īstenošanā investēti vairāk nekā seši miljoni eiro, lai paātrinātu graudu pieņemšanas procesu, kas ir viens no svarīgākajiem faktoriem zemniekiem, izvēloties graudu nodošanas vietu.

Graudu pirmapstrādes kompleksa uzlabošana un jaunā elevatora izbūve sākta 2021.gada vasarā, un pašreiz jaunais pieņemšanas cehs ir gatavs šīs sezonas ražai.

Graudu pieņemšanas ātrums ir palielināts no 60 līdz 360 tonnām stundā, nodrošinot, ka vienas mašīnas vidējais apstrādes ilgums ir 15 minūtes. Savukārt graudu uzglabāšanas kapacitāte ir palielinājusies par 23 tonnām, sasniedzot 50 000 tonnas. Tāpat pieckāršojušās ir kaltēšanas jaudas, kas ir šobrīd īpaši svarīgi, ņemot vērā pašreizējos lietainos laika apstākļus un veldrē sagulušos tīrumus.

Kopumā "Balticovo" graudu pieņemšanas punkti var pieņemt un uzglabāt vairāk nekā 80 000 tonnas graudaugu.

"Šogad mērķtiecīgi investējām graudu pieņemšanas jaudas un ātruma palielināšanā, lai aizņemtajiem graudu audzētājiem nebūtu jāstāv rindās. Šobrīd vienas mašīnas apstrādes laiks, ieskaitot laboratorijas izmeklējumus, aizņem kafijas pauzes laiku jeb aptuveni 15 minūtes," uzsvēra Auškāps.

"Balticovo" iepērk miežus un visu kvalitātes grupu kviešus, kas šobrīd ir īpaši aktuāli, jo spēcīgo lietavu dēļ daļa ražas varētu būt ar augstāku dīgšanas procentu, kas neatbildīs pārtikas klases kvalitātei, tomēr būs noderīgi lopbarības ražošanai. "Balticovo" katru sezonu iepērk aptuveni 80 000 tonnu graudaugu no vietējiem zemniekiem vistu un jaunputnu barības ražošanai.

"Esam īpaši pateicīgi vietējiem zemniekiem, ka varam vistām sagādāt pašu ražotu barību no vietējām izejvielām, tādējādi nodrošinot visas ražošanas ķēdes kontroli, ko pieprasa augstākie kvalitātes standarti - gan eksportam, gan vietējam tirgum. Aicinām graudkopjus arī šogad nodot graudus pie mums Iecavā, Bēnē vai Madonā," komentēja Auškāps.

Patlaban "Balticovo" gadā saražo 670 miljonu olu un ap 70% nonāk vairāk nekā 20 pasaules valstīs.

Jau ziņots, ka 2020.gadā "Balticovo" strādāja ar 54,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 87,9% un bija 3,034 miljoni eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2021.gadu vēl nav pieejami.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc "Balticovo" 2020.gada pārskatā minētā, ir SIA "BCO", kurai pieder 95,53% "Balticovo" akciju. Vienlaikus "BCO" kapitālā, pēc "Firmas.lv" datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

"Balticovo" patiesie labuma guvēji ir Poplavska, Grimze un Mhitars Mhitarjans, savukārt uzņēmuma pamatkapitāls ir 5,370 miljoni eiro.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
4 gadi 8 mēnešu 2 dienas portālā
Bija online 20 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē