Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro Ziņas

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro

Pirmdiena, 25 novembrī, 2019

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai "Attīstības finanšu institūcijai "Altum"" ("Altum") piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020.gadā.

EM ir sākusi darbu pie programmas paplašināšanas, lai no 2020.gada februāra atbalsts būtu pieejams arī personām, kuru apgādībā ir viens vai vairāki bērni un ir iestājusies grūtniecība, kā arī, lai palielinātu garantijas apmēru līdz 30% pašreizējo 20% vietā no aizdevuma ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem. Tāpat ministrijas iecere ir sniegt ģimenēm iespēju pretendēt uz garantiju atkārtoti pie nosacījuma, ka iepriekš piešķirtās garantijas saistības ir izbeigušās.

Mājokļu garantiju atbalsta programma būtiski samazina pirmo iemaksu mājokļa būvniecībai vai iegādei ar hipotekāro kredītu. Mājokļu garantiju programma tiek īstenota kopš 2015.gada. Līdz šā gada novembra sākumam mājokļu garantiju atbalsta programmas ietvaros "Altum" ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei kopā piešķīrusi 12 746 mājokļu garantijas par kopējo summu 92,4 miljoni eiro un šajās ģimenēm kopā aug 18 300 bērnu.

Vienlaikus 2020.gadā "Altum" turpinās piešķirt arī valsts atbalstu mājokļa iegādei garantiju programmas ietvaros jaunajiem speciālistiem vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo vidējo izglītību. Garantijas mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem netiek sniegtas no valsts budžeta finansējuma, bet gan "Altum" līdzekļiem. Atbalsta programma jaunajiem speciālistiem ir pieejama kopš 2018.gada 1.marta un līdz šim brīdim jaunajiem speciālistiem kopumā piešķirtas 1676 garantijas 11,95 miljonu eiro apmērā.

Atbalsta programmas ietvaros "Altum" izsniedz valsts garantijas uz laiku līdz desmit gadiem un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. "Altum" galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 3 dienas portālā
Bija online 31 janvārī 19:38
Meklētājs būvniecības nozarē