Biznesa centrs Origo One un tirdzniecības centrs Origo iegūst BREEAM sertifikātus ar teicamu vērtējumu Ziņas

Biznesa centrs Origo One un tirdzniecības centrs Origo iegūst BREEAM sertifikātus ar teicamu vērtējumu

Ceturtdiena, 14 novembrī, 2019

Rīgā topošais biznesa centrs "Origo One" un tirdzniecības centrs "Origo", kas patlaban piedzīvo vērienīgu paplašināšanos, jau projektēšanas stadijā ieguvis pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM ("British Research Establishment Environmental Assessement Method") sertifikātu ar vērtējumu "teicami", aģentūru LETA informēja projekta attīstītāji.

Attīstītājs SIA "Linstow Center Management" ("Linstow") saņēmis BREEAM sertifikātu ar biznesa centra "Origo One" projektēšanas stadijā iegūto vērtējumu 75,4% ("teicami"). Augstākie rādītāji saņemti kategorijās transports (100%); zemes izmantošana un ekoloģija (90%); projekta vadība (89%); ūdens (89%); enerģija (88%).

Savukārt BREEAM sertifikātu mazumtirdzniecības sadaļā saņēmis tirdzniecības centra "Origo" paplašināšanas projekts, kas ieguvis vērtējumu 70,8% ("teicami"). Augstākie rādītāji saņemti kategorijās ūdens (100%); zemes izmantošana un ekoloģija (90%); projekta vadība (89%); atkritumi (86%); enerģija (79%).

Kompānijā atzīmēja, ka abos projektos uzsvars likts uz augstu energoefektivitātes, darba klimata un ilgtspējības standartu ievērošanu, kas attīstītājam ļaus nodrošināt šīs ēkas darbiniekiem un apmeklētājiem veselīgāku vidi, kā arī ilgtspējīgāku šī nekustamā īpašumu apsaimniekošanu.

"Tirdzniecības centrs "Origo" jau projektēšanas stadijā ir ieguvis visaugstāko jebkad saņemto BREEAM vērtējumu starp tirdzniecības objektiem Baltijā, savukārt "Origo One" - otru augstāko vērtējumu starp biroju centriem Latvijā. Projekts paredz uzbūvēt tādu ēku, kas būtu energoefektīva un finansiāli izdevīga ilgtermiņā, līdz ar to nekustamā īpašuma vērtība tikai pieaugs," pauda "Linstow" projektu direktors Andis Kublačovs.

BREEAM sertifikācijas ietvaros "Linstow" ir veicis dažādus aprēķinus un izpētījis, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot ēkas izvietojuma un atrašanās vietas priekšrocības, sabiedriskā transporta pieejamību. Iekštelpās izplānoti izdevīgākie liftu un eskalatoru ierīkošanas risinājumi un optimāls to daudzums, noteikti apmeklētājiem un darbiniekiem ērtākie pārvietošanās ceļi, paredzēti arī dažādi risinājumi ūdens taupīšanai, notekūdeņu samazināšanai un lietus ūdens infiltrācijai ēkas iekšpagalmu zaļajās terasēs.

Nomniekiem būs arī iespēja sekot līdzi dažādiem rādījumiem, piemēram, temperatūras izmaiņām telpā, lai ērti justos pat tie darbinieki, kuru darba vieta atrodas loga tuvumā.

"Linstow" turpina īstenot arī atlikušos būvniecības darbus šajā objektā Rīgas centrā, kuru plānots pabeigt 2020.gadā.

Sertifikāciju veica BREEAM auditore Zane Sauka (SIA "IB&P konsultācijas") un BREEAM akreditētais speciālists Hedlijs Barets ("Oxford Sustainable").

BREEAM ir sistēma, kas ļauj novērtēt dažāda tipa ēkas - birojus, iepirkšanās centrus, daudzdzīvokļu ēkas un citas - pēc dažādiem ilgtspējības kritērijiem. To var iegūt gan objektu projektēšanas stadijā, gan pēc to būvniecības pabeigšanas, kā arī ēkām, kas jau tiek izmantotas.

Jau ziņots, ka tirdzniecības centra "Origo" paplašināšanai "Linstow" būvē jaunu ēku blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem.

Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu velonovietni. Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās tirdzniecības centra "Origo" ēkas atjaunošana.

Kopējās investīcijas projektā ir 72 miljoni eiro.

Biznesa centra "Origo One" arhitekti ir "Arcade", ko veido "Depo projekts", kā arī "Jensen Consult" un "Arhis inženieri". Interjera dizainu veidoja "Xcelsior". Būvdarbus veic SIA "Skonto būve".

"Linstow Center Management" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 162 486 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums "Linstow". "Linstow" apsaimnieko un attīsta Latvijas tirdzniecības centrus "Alfa", "Origo" un "Mols", kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā - "Ülemiste".

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 5 mēnešu 3 dienas portālā
Bija online pirms 1 stundas
Meklētājs būvniecības nozarē