POPULĀRĀKIE METĀLA ŽOGU VEIDI UN TO PIELIETOJUMS Aktuālie padomi

POPULĀRĀKIE METĀLA ŽOGU VEIDI UN TO PIELIETOJUMS

Pirmdiena, 7 oktobrī, 2019

Jebkurā apbūvē nozīmīgu lomu ieņem tāds elements, kuru nereti pat nepamanām. Tas kalpo gan kā privātās telpas norobežotājs, gan arī kā īpašuma sargātājs. Atkarībā no žogam izvirzītā mērķa, tiek izvēlēts arī materiāls, protams, neaizmirstot arī par estētisko skatu. Šajā rakstā varēsi iepazīties ar populārāko metāla žogu veidiem, to izmantošanas iespējām un aptuvenām cenām.

METĀLA PĪTAIS RUĻĻVEIDA ŽOGS
APTUVENĀ CENA PAR M2: 1,85EUR

Viens no tradicionālākajiem un lētākajiem žogu veidiem ir pītais ruļļveida žogs. Tas tiek veidots no stieplēm, kas sapītas savā starpā. Atkarībā no pielietojuma, pieejamais stieples diametrs svārstās no 1,5mm līdz pat 5,0 mm (jo stieples diametrs lielāks, jo žogs būs izturīgāks). Lai paildzinātu žoga ekspluatācijas laiku, jāpievērš uzmanība žoga aizsargpārklājumam. Visizplatītākie ir trīs pītie ruļļveida žogi – bez pārklājuma(1.att), ar PVC pārklājumu(2.att) un cinkotie(3.att).

Tāpat iegādājoties žogu jāpievērš uzmanība, lai žoga stiepļu gali būtu sacilpoti(4.att), lētākajiem vai mājās darinātiem žogiem šādu cilpiņu nav, kas krietni var sarežģīt žoga uzstādīšanu un pabojāt žoga kopējo izskatu.

Bet ja jums jau ir šāds žogs un tas jums liekas pārāk vienmuļš, tad iepinot stieples tajā, jūs varat padarīt to interesantākus(5.att) un izveidot pat mākslas darbus.

METĀLA METINĀTAIS RUĻĻVEIDA ŽOGS
APTUVENĀ CENA PAR M2: 1,60EUR

Tāpat, kā pītais, arī metinātais ruļļveida žogs tiek veidots no stieplēm, kuras gan ir nevis savītas savā starpā, bet gan sametinātas. Atkarībā no pielietojuma, stieples diametrs svārstās no 2,0 mm līdz 3,5 mm(protams, jo stieples diametrs lielāks, jo žoga siets būs izturīgāks). Lai aizsargātu žogu no klimata ietekmes, arī metinātie ruļļveida žogi pieejami ar aizsargpārklājumu (ar PVC pārklājumu(4.att), cinkotie(5.att)), taču ieteicams iegādāties ar abiem šiem pārklājumiem apstrādātu sietu. Salīdzinājumā ar pīto žoga sietu, metinātais ir mazāk izturīgs, taču tā izskats ir neierastāks un nedaudz skaistāks, tādēļ ar metināto žoga sietu parasti izvēlas apjost teritorijas redzamo pusi, bet pīto montē sētas mazāk redzmajā pusē.

METĀLA PANEĻU ŽOGS
APTUVENĀ CENA PAR M2: 8,25EUR

Kā jau iespējams nojaust pēc nosaukuma, paneļu žogs tiek montēts no gataviem posmiem. Katrs  posms tiek veidots no metinātas stieples, kuras diametrs ir lielāks par 3,8 mm. Standarta panelim horizontālās stieples ir vienā kārtā(6.att), bet ir pieejami paaugstinātas stiprības paneļi, kuriem horizontālās stieples novietotas divās kārtās(7.att). Papildus izturībai, vēl viena būtiska priekšrocība ir žoga paneļu montāžas – to var veikt salīdzinoši īsā laika posmā, kā arī cilvēkam nav nepieciešamas specifiskas priekšzināšanas un prasmes. Paneļu žoga pluss ir tā stiprība, tas nestiepjas, tādēļ ja sētā ir dzīvnieks, tam nebūs iespējams izlīst caur žoga apakšu to paceļot, nedz pārlēkt tam pāri, to noliecot.

Žoga paneļus iespējams montēt arī vienu virs otra (6 m un pat augstāk), kā arī paša paneļa augstums pieejams līdz 3 m, līdz ar to šis žogs ir ideāli piemērots stadioniem(8.att), industriālajām teritorijām(9.att), kā arīteritorijām ar paaugstinātas drošības prasībām(10.att).

METĀLKALUMU SĒTAS
APTUVENĀ CENA PAR M2: 57EUR

Ja maks atļauj un arī ainavā lieliski iederēsies, vērts apsvērt iespēju uzstādīt metālkalumu sētu. Tā būs eleganta un izturīga, bet pats galvenais – ne tuvākam, ne arī tālākam kaimiņam tāda nebūs. Lielākoties šādas sētas rūpnieciski neražo, bet izgatavo pēc pasūtījuma, līdz ar to mētālkalumu sētas ir atšķirīgas un klientam ir iespēja izklāstīt meistaram tieši kādu sētu viņš vēlas –  ar kādiem rotājumiem(11.att), cik augstu, utt., nevis izvēlēties materiālus no tirdzniecības vietu piedāvājuma klāsta. Iegādājoties šādu sētu, jūs varēsiet aizmirst par žoga maiņu nākotnē, jo tā kalpos jums ilgus gadus, protams tikai neaizmirstiet to ik pa pāris gadiem pārkrāsot, lai sēta saglabātu savu skaistumu un to aizsargātu pret koroziju(12.att).

DZELOŅSTIEPĻU ŽOGS
APTUVENĀ CENA PAR M2: 0,26EUR

Gadijumos, kad primārā ir drošība un/vai teritorijas aizsardzība, vērts apsvērt iespēju ierīkot dzeloņstiepļu žogu. Mūsdienās gan šādus vienlaidu dzeloņstiepļu žogus neierīko mājas noizolēšanai, bet gan izmanto kādu no augstāk aprakstītajiem žogu veidiem, kuram augšdaļā montē dzeloņstiepļu pinumu (13.att). Šāds žoga veids piemērots vien lauku apjošanai, lai mājas lopi neaizmuktu un lai aizsargātu laukus no meža zvēru ciemošanās.

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Vladimirs Klujevs @rubric
Руководитель проекта
1 gads 5 mēnešu 1 diena portālā
Bija online 19 jūlijā 09:50
Meklētājs būvniecības nozarē