Vienkārši padomi, kā rūpēties par mazu zālienu Aktuālie padomi

Vienkārši padomi, kā rūpēties par mazu zālienu

Trešdiena, 11 septembrī, 2019

Izejot pagalmā, ko jūs redzat? Milzīgs pļāvējs dārza vidū, maisi ar zāliena mēslojumu un sēklām. Un jūs domājat, kā pareizi izmantot teritoriju un ,tajā pašā laikā, saglabā dārza tīrību un skaistumu?

Mēs vēlamies dalīties ar jums noderīgos padomos par zāliena kopšanu, ieteikt kādu aprīkojumu labāk izvēlēties un par to, kā maksimāli izmantot brīvo vietu dārzā.

Iesākam liela, smaga, jaudīga pļāvēja vietā izmantot mehānisko pļaujmašīnu. Šie zāles pļāvēji ir ideāli piemēroti lietošanai zālājos līdz 300 kvadrātmetriem vai mazāk, tie ir viegli, tāpēc tos ir viegli uzglabāt. Izdarot savu izvēli, pārliecinieties, ka izvēlējāties pļaujmašīnu ar regulējamo griešanas augstumu līdz 6-8 centimetriem.

Mēslojums un zāliena kopšana

Mēslojiet zāli trīs reizes gadā - pavasarī, vasarā un rudenī. Savlaicīgs mēslojums nostiprina zāli un veicina nezāļu iznīcināšanu.

Izvēloties mēslošanas līdzekļus, pievērsiet uzmanību sezonalitātei. Pavasara un vasaras mēslošanas līdzekļos ir daudz slāpekļa, kas nepieciešams aktīvai zālaugu audzēšanai. Rudens mēslojums satur vairāk fosfora un kālija, kas stiprina saknes un palielina izturību pret aukstumu.

Mēslot vislabāk pēc pļaušanas, pirms laistīšanas.

Pastāv viedoklis, ka zāles pļaušana ir arī labs mēslojums zālienam. Tas ir nepareizs priekšstats. Pļaujamā zāle ir noderīga kā aizsargslāņa kūdra karstā periodā, nevis ka mēslojums.

Ainavas ap nelielu zālienu

Neliels zāliens var būtiski ietekmēt jūsu dārza ainavas veidošanu. Jūs pat varat padarīt to izteiksmīgāku, pievienojot krūmus vai skaistu dekorāciju, kā kompozīcijas centru.

Daži cilvēki veido spoguļus aiz sienas vai žoga, lai radītu telpas ilūziju. Jūs varat novietot arī dzīvžogu rindu pie dārza vārtiem pagalma galā, radot sajūtu, ka jums ir otrs dārzs ārpus skata lauka.

Izmantojiet savu iztēli un jūs redzēsiet, kad runa ir par mazajiem zālājiem, jo mazāk - jo skaistāks.

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Privātmāju Konsultants @user_1012492
https://www.buvbaze.lv/user_1012492/
5 mēnešu 13 dienu portālā
Bija online 03 oktobrī 09:30
Meklētājs būvniecības nozarē