Atbalsta Zinātnes un inovāciju centra projektu realizāciju Ventspilī Ziņas

Atbalsta Zinātnes un inovāciju centra projektu realizāciju Ventspilī

Piektdiena, 23 augustā, 2019

Šodien Ventspils pilsētas domes sēdē deputāti atbalstīja Zinātnes un inovāciju centra projektu realizāciju Ventspilī, aģentūru LETA informēja Ventspils pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Znotiņa.

Šodien pašvaldības deputāti domes sēdē izskatīja jautājumus par zinātnes centra jaunbūvi un inovāciju centra un publiskās infrastruktūras izbūvi Rūpniecības ielā un pauda tiem atbalstu.

Uzbūvējot jaunu ēku Ventspilī, Rūpniecības ielā 2, tajā plānots radīt aptuveni 120 jaunas darba vietas Ventspilī. Inovāciju centrā paredzētas nomas telpas jaunajiem uzņēmējiem ar 90 jaunām darbavietām, bet interešu izglītības jeb Zinātnes centrā būs ap 30 jaunām darba vietām. 

Zinātnes centrā tiks veidotas izglītojošās interaktīvas ekspozīciju zāles, mācību klases, laboratorijas un tehniski radošās darbnīcas, kas apmeklētājiem būs pieejamas visu gadu. Izglītojošās ekspozīcijas un jaunizveidotās mācību programmas jau no mazotnes rosinās bērnos un jauniešos interesi par dabas zinātnēm, tehnoloģiju un inženierzinātnes attīstību, veicinot jauniešu interesi ar praktiskām nodarbībām, stāstīja Znotiņa.

Plānots, ka Zinātnes centru gadā apmeklēs 80 000 ventspilnieku un pilsētas viesu. Jaunizveidotā ēka veicinās Ventspils kā starptautiska tūrisma galamērķa attīstību un pilsētas atpazīstamību. 

Savukārt Inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot biznesa inkubatoru, biznesa akseleratora programmu un universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darbavietu radīšanai. 

Liela daļa no centra telpām tiks nodota komersantu - pamatā informācijas tehnoloģiju jomā strādājošu uzņēmēju - rīcībā.

Zinātnes un inovāciju centra projektus plānots realizēt līdz 2022.gadam.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 22 miljoni eiro, no tiem būvniecībai paredzēti 17 miljoni eiro, bet satura izstrādei - pieci miljoni eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums paredzēts 85% no būvniecības attiecināmajām izmaksām, kā arī plānots valsts un pašvaldības līdzfinansējums.

Satura izstrādei plāno piesaistīt finansējumu no Eiropas Savienības atbalsta programmām, kā arī pārrobežu projektiem.

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 3 mēneši 22 dienas portālā
Bija online 5 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē