Latvijā pirmajā pusgadā izsniegts par 9% vairāk būvatļauju jaunu individuālo māju būvniecībai Ziņas

Latvijā pirmajā pusgadā izsniegts par 9% vairāk būvatļauju jaunu individuālo māju būvniecībai

Pirmdiena, 12 augustā, 2019

Latvijā šogad pirmajā pusgadā izsniegtas 998 atļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kas ir par 9% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vienlaikus par 4% augusi kopējā platība jaunu individuālo māju būvniecībai, 2019.gada pirmajā pusgadā veidojot 197 tūkstošus kvadrātmetru (m2).

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka šogad pirmajos sešos mēnešos izsniegtas 95 būvatļaujas jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai ar kopējo platību 160 tūkstoši m2. Salīdzinājumā ar 2018.gada pirmo pusgadu izsniegto būvatļauju skaits jaunu rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai audzis par 23,4%, bet platība palielinājusies par 60%.

Pēc statistikas pārvaldes datiem, kopumā šogad pirmajā pusgadā izsniegta 1301 būvatļauja viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai 268 tūkstošu m2 platībā. Salīdzinājumā ar 2018.gada pirmo pusgadu izsniegto būvatļauju skaits viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai audzis par 8,9%, bet platība palielinājusies par 4,6%.

Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai šogad sešos mēnešos izsniegtas 156 būvatļaujas ar kopējo platību 338 tūkstoši m2. Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu šādu būvatļauju skaits audzis par 28,9%, bet platība palielinājusies par 98,4%.

 

Ziņas un publikācijas topas sadarbība ar būvniecības namu "Kurši"! Īstie būvmateriāli: www.kursi.lv .

 

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
1 gads 10 mēnešu 2 dienas portālā
Bija online 6 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē