Nekustamo īpašumu darījumu skaits Igaunijā otrajā ceturksnī sarucis par 2,9% Ziņas

Nekustamo īpašumu darījumu skaits Igaunijā otrajā ceturksnī sarucis par 2,9%

Otrdiena, 23 jūlijā, 2019

Igaunijā otrajā ceturksnī noslēgti 12 954 darījumi ar nekustamo īpašumu, kas ir par 2,9% mazāk nekā aprīlī-jūnijā pērn, liecina Igaunijas Zemes dienesta apkopotie dati.

Kopējā nekustamo īpašumu pirkšanas un pārdošanas darījumu vērtība otrajā ceturksnī bija 857 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā šajā laika periodā pērn un par 9,5% mazāk nekā šā gada pirmajos trīs mēnešos.

Igaunijas Zemes dienests norādīja, ka jaunu dzīvokļu pārdošanas apmērs krities jau otro ceturksni pēc kārtas. Pirmā ceturkšņa darījumu vērtību palielināja vairāki vienreizēji darījumi.

No visiem otrajā ceturksnī noslēgtajiem darījumiem 17% bija pirmā nekustamā īpašuma pārdošanas reize. Pirmajā ceturksnī šis īpatsvars bija 21%.

Darījumu, kuros īpašnieki nomainījās dzīvoklim, skaits otrajā ceturksnī sasniedza 7266.

Tallinā jaunu dzīvokļu īpatsvars visos mājokļu darījumos veidoja 24% pretstatā 30% gada pirmajos trīs mēnešos. Vidējā dzīvokļa cena Tallinā bija 2494 eiro par kvadrātmetru, kas ir par 10,6% vairāk nekā pirmajā ceturksnī. Agrāk būvētu dzīvokļu vidējā cena pieaugusi par 3% un otrajā ceturksnī bija 1783 eiro par kvadrātmetru.

Īpašuma cenu indekss, kuru Zemes dienests aprēķina kopš 2003.gada trešā ceturkšņa, otrajā ceturksnī gada izteiksmē pieaudzis par 4,7%, bet mēneša izteiksmē sarucis par 1%.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 2 mēneši 6 dienu portālā
Bija online 7 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē