Brīdina par karstā laika dēļ iespējamiem slideniem asfalta izsvīdumiem uz autoceļiem Ziņas

Brīdina par karstā laika dēļ iespējamiem slideniem asfalta izsvīdumiem uz autoceļiem

Ceturtdiena, 6 jūnijā, 2019

Karstajā laikā autoceļu asfalta segums posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi, kas var būt slideni, brīdina AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Atbilstoši meteorologu prognozēm trešdien un tuvākajās dienās gaisa temperatūra vietām var pārsniegt 30 grādus pēc celsija. Pie šādas gaisa temperatūras uzkarst arī autoceļu asfalta segums un posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi, kas var būt slideni.

LVC aicina autobraucējus informēt par šādām vietām, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruņa līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

Autoceļa asfalta segumam, uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz 50 grādus pēc celsija, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smilti vai sīkām šķembām.

Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām un ir daudz ielāpu vietu. Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes - jo tā augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 1 mēnesis 24 dienas portālā
Bija online 19 martā 15:16
Meklētājs būvniecības nozarē