Vertikālie vēja ģenerātori Komercinformācija

Vertikālie vēja ģenerātori

Piektdiena, 26 aprīlī, 2019

Kāpēc izvēlēties vertikālos vēja ģeneratorus.

Kad cilvēki domā par vēja turbīnām, viņi bieži vizualizē horizontālās ass sistēmas. Vertikālās ass vēja turbīnai (VAWT) ir uzstādīti asmeņi, kas uzstādīti vārpstas konstrukcijas augšpusē, nevis priekšā un ģenerators parasti atrodas pie torņa pamatnes.
Vertikālo ģeneratoru priekšrocības

Šīm turbīnām ir mazāk detaļu nekā tās, kas rotē mehānismu ar asmeņiem horizontāli. Tas nozīmē mazāk sastāvdaļu nolietošanās un sadalīšanās. Arī torņa atbalsta stiprumam nav jābūt tik lielam, jo pārnesumkārba un ģenerators atrodas pie zemes apakšā. Nav nepieciešamas arī detaļas, kas paredzētas, lai kontrolētu slīpumu un leņķi.

Turbīnai nav jābūt vērstai uz valdošo vēju virzienu. Vertikālā sistēma uztver gaisu, kas plūst no jebkura virziena vai ātruma, pagriežot pret to asmeņus. Tāpēc sistēmu var izmantot efektīvāk, ģenerējot enerģiju brāzmanos vējos. Citiem vārdiem sakot, tos var izmantot vietās ar augstu mainīga vēja virzienu.

www.sundirect.lv

Galvenie ieguvumi:

Uzturēšana, -  apkopes darbiniekiem nav jāpaceļas tik augstu, lai sasniegtu visas torņa daļas. Vertikālajam ģeneratoram  galvenās sastāvdaļas atrodas tuvāk zemei, tas stipri atvieglo ģeneratora apkopi. 

Izmēri un jauda, -  Vertikālie vēja ģeneratoru izmēri var tikt samazināti līdz maziem izmēriem,sākot no 30cm, laitie  būtu piemēroti pilsētas jumtiem. Jaudas perametri sākot no 50W un līdz 20KW. Pilsētās var nebūt vietas visām vēja enerģijas tehnoloģijām, bet vertikālās turbīnas nodrošina dzīvotspējīgu alternatīvās enerģijas avotu.

Dizains, -  Vertikālais dizains ļauj uzstādītājiem tuvināt turbīnas vienu pie otras, tā kā viņu diametrs ir stipri mazāks nekā horizontālajiem ģeneratoriem.
To grupām nav jābūt izvietotām tālu vienai no otras, tāpēc vēja parkam nav jāatvēl lielas platības. 

www.sundirect.lv

Vertikālo vēja ģeneratoru trūkumi:

Pie lielām slodzēm (liels vēja ātrums) ne visi asmeņi vienlaicīgi rada griezes momentu, kas ierobežo vertikālo sistēmu efektivitāti enerģijas ražošanā.

Jūs nevarat izmantot vēja ātrumu, kas rodas augstākos līmeņos ( jo lielaks ģenerators jo smagnējāka konstrukcija), līdz ar to komerciālos nolūkos tos izmanto ļoti maz (vēja parkos).

www.sundirect.lv


Nobeigums.

Vertikālo vēja ģeneratoru galvenā priekšrocība ir tā ,ka nav nepieciešama regulācija valdošo vēju virzienā lai tas būtu efektīvs. Citiem vārdiem sakot, tos var izmantot vietās ar augstu mainīgu vēja virzienu.
Vertikālie vēja ģeneratori ir uzstādāmi tuvāk zemei, samazinot būvniecības izmaksas,kā arī tie ir mazāk bīstami putniem,līdz ar ko ,apkārtējai videi draudzīgāki.
Zemāks vēja starta ātrums( dažiem modeļiem pat sākot no 1,3 m/s).
Jūs varat izmantot vēja turbīnu, kur nav atļautas augstas struktūras.
Vertikālais vēja ģenerators ir kluss( līdz 30 db), efektīvs (daži modeļi ir par 40% efektīvāki par horizontalajiem ģeneratoriem) , ekonomisks un ideāls atjaunīgās enerģijas ražošanai, īpaši pilsētvidē.

www.sundirect.lv

Laimonis Klaperis @spt_dizains
Valdes loceklis
2 gadi 1 mēnesis 11 dienu portālā
Bija online 16 februārī 14:12
Meklētājs būvniecības nozarē