Pavasarī varētu sākt Aizkraukles novada vidusskolas piebūves būvniecību Ziņas

Pavasarī varētu sākt Aizkraukles novada vidusskolas piebūves būvniecību

Piektdiena, 8 februārī, 2019

Aprīlī varētu sākties Aizkraukles novada vidusskolas piebūves būvniecība, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Patlaban publiskots paziņojums par iepirkumu, kas noslēgsies 18.februārī ar piedāvājumu atvēršanas sanāksmi. Reāli būvdarbi Draudzības krastmalā 5 varētu sākties aprīļa pirmajās nedēļās.

Plānotais būvdarbu grafiks paredz, ka būvniecības process sāksies ar inženierkomunikāciju - ūdensvada, sadzīves un virsūdeņu kanalizācijas, siltumtīklu - pārbūvi un izbūvi. Tiks demontēta esošā transformatoru apakšstacija un uzstādīta jauna, izbūvēti un pārkomutēti elektroapgādes kabeļi.

Tā kā projekts paredz esošās trešā pacēluma ūdens sūknētavas nojaukšanu, lai nodrošinātu kvalitatīvu ūdensapgādi, februārī un martā paredzēts katrā Draudzības krastmalas dzīvojamā mājā uzstādīt iekārtu ūdens spiediena paaugstināšanai. Šie darbi tiks finansēti no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Piebūves būvniecības laikā un pēc objekta nodošanas ekspluatācijā paredzami transporta kustības un stāvēšanas ierobežojumi Draudzības krastmalā. Maijā paredzēts sākt brauktuves, kas savienos Draudzības krastmalu ar Spīdolas ielu, un stāvlaukumu, kuru ietilpība būs vairāk nekā 30 automašīnām, izbūvi starp dzīvojamām mājām Spīdolas ielā 12 un Spīdolas ielā 14. Šos darbus paredzēts pabeigt augusta nogalē. Brauktuves un stāvlaukumu tehniskais projekts tiks izstrādāts tā, lai nebūtu jānozāģē neviens no zaļajā zonā augošajiem kokiem, norādīja pašvaldībā.

Maijā paredzēts sākt skolas piebūves būvdarbus. Šie darbi turpināsies līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam decembra nogalē. Būvdarbus paredzēts atsākt 2020.gada martā. Aizkraukles novada vidusskolas piebūvi Draudzības krastmalā 5 paredzēts nodot ekspluatācijā nākamā gada augustā.

Ar šī gada augustu paredzēts ierobežot automašīnu stāvēšanu uz Skolas ielas pie dzīvojamās mājas Spīdolas ielā 14. Šim nolūkam paredzēts izmantot jaunizbūvētos stāvlaukumus starp ēkām Spīdolas ielā 12 un 14.

Visbūtiskākās neērtības būvniecības laikā būs jāizjūt Draudzības krastmalas 4.nama iedzīvotājiem, skaidroja pašvaldībā. Būvdarbi, īpaši inženierkomunikāciju izbūve, notiks tiešā ēkas tuvumā, tāpēc būvniecības procesā paredzēta īpaša uzraudzība pasākumiem, kuri var būtiski ietekmēt šīs ēkas iedzīvotāju sadzīves apstākļus.

Jau vēstīts, ka iecere tiek īstenota, piedaloties Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu konkursā, un projekta izmaksas aplēstas 3 202 500 eiro apmērā.

Īstenojot projektu, tiks pabeigta Aizkraukles novada skolu tīkla optimizācija un izglītojamie varēs mācīties divās ēkās - Lāčplēša ielā 21 un Draudzības krastmalā 5. Uzbūvējot piebūvi mācību korpusam pie skolas ēkas Draudzības krastmalā 5, skolēniem no Rūpniecības ielas 10, kas atrodas pilsētas industriālajā teritorijā, būs iespējama pāriet uz skolas ēku Draudzības krastmalā 5. Tā tiks nodrošināta visu 1. līdz 4.klases skolēnu izglītošana vienā skolas ēkā.

Vēsturiski pilsētā bija četras vispārējās izglītības iestādes, katra no tām atradās savā ēkā. Aizkraukles 1.vidusskola Draudzības krastmalā 5, Aizkraukles novada ģimnāzija Lāčplēša ielā 21 un Aizkraukles pilsētas sākumskola Rūpniecības ielā 10 reorganizētas, apvienojot Aizkraukles novada vidusskolā, kura joprojām turpina darboties trīs ēkās.

Ēka, kurā mācās kādreizējās sākumskolas bērni, atrodas novada rūpnieciskajā rajonā, un mazajiem aizkraukliešiem tur nav nedz droši, nedz patīkami uzturēties, taču bijušās novada ģimnāzijas un 1.vidusskolas ēkās nav tik daudz brīvu klašu telpu, lai visus sākumskolas skolēnus uzreiz izmitinātu, tāpēc pirms dažiem gadiem sākta pakāpeniska reorganizācija, pārceļot skolēnus uz novada ģimnāzijas telpām.

Plānots, ka mazākajām klasēm mācības notiks kādreizējās 1.vidusskolas telpās Draudzības krastmalā 5, taču, lai arī šī skola nav līdz galam noslogota, tai nav pietiekami daudz brīvu klašu telpu, lai visus šos skolēnus uzreiz uzņemtu, tāpēc pašvaldība gatavojas tai celt piebūvi.

Līdz ar mazāko skolēnu pārcelšanu no ēkas Rūpniecības ielā uz Draudzības krastmalas jauno piebūvi Aizkraukles novada vidusskola varētu atrasties tikai divās ēkās.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
1 gads 6 mēnešu 22 dienas portālā
Bija online 21 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē