Papildus remontdarbu dēļ vēl vairāk ieilgst Jelgavas bērnudārza rekonstrukcija Ziņas

Papildus remontdarbu dēļ vēl vairāk ieilgst Jelgavas bērnudārza rekonstrukcija

Ceturtdiena, 25 oktobrī, 2018

Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" rekonstrukcijas laikā atklājušies ēkas defekti, kuri jānovērš, tādēļ bērnudārza audzēkņi telpās tuvāko mēnešu laikā atgriezties nevarēs, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

"Veicot sākotnēji iecerēto jumta nomaiņu, konstatēts, ka paneļi ir izdrupuši un nepieciešama to nomaiņa. Tāpat ir fiksēts, ka ēkas pamati ir būvēti nekvalitatīvi un tos nepieciešams stiprināt, bet ēkas piebūves sienu būvniecībā izmantots koka karkass, kas jānomaina ar keramzīta blokiem," aģentūrai LETA pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte.

Papildus darbiem būs nepieciešami aptuveni 90 240 eiro, un par grozījumiem projekta izmaksās ceturtdien, 25.oktobrī, lems Jelgavas pilsētas domes sēdē. Plānots, ka par papildus darbus veikšanu tiks izsludināts jauns iepirkums.

Ņemot vērā papildus nepieciešamos remontdarbus, Osīte nevarēja precīzi pateikt, kad bērnudārza "Sprīdītis" telpās varēs atgriezties audzēkņi, kuri šobrīd mācās citās Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka bērnudārza "Sprīdīts" ēka celta 1979.gadā, un līdz šogad sāktajai rekonstrukcijai iespēju robežās ir remontētas grupu un citas telpas, veikti dažādi uzlabojumi ēkas ārpusē, bet pirms nepilniem desmit gadiem - nomainīts jumta segums. Lielākais ieguvums no šā brīža rekonstrukcijas būšot ēkas energoefektivitātes uzlabošana, ventilācijas sistēmas pārbūve, apkures sistēmas maiņa un modernizētā apgaismojuma sistēma.

Energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbus bērnudārzā "Sprīdītis" veic SIA "Bildberg". Projekta plānotās izmaksas kopā ar papildus nepieciešamajiem remontdarbiem ir ir 1 268 728 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - 396 762 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 42 898 eiro un Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums 829 068 eiro.

Avots: LETA
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
4 gadi 9 mēnešu 27 dienu portālā
Bija online 11 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē