Izsludināts pirmais Rail Baltica Latvijas posma dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkums Ziņas

Izsludināts pirmais Rail Baltica Latvijas posma dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkums

Ceturtdiena, 1 februārī, 2018

Janvāra beigās izsludināts pirmais būvprojekta iepirkums dzelzceļa līnijas izveidei vairākos posmos Rīgā un tās apkārtnē ar kopējo garumu 57 kilometri, aģentūru LETA informēja AS "RB Rail".

Latvijas Satiksmes ministrijas interesēs Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail" uzsākusi iepirkumu veikšanu - izsludinājusi konkursu "Būvprojektēšanas darbi un autoruzraudzība centrālajam sliežu ceļa posmam caur Rīgu". Piedāvājumu iesniegšanas termiņš iepirkumam ir 2018.gada 28.februāris.

"Šogad Latvijā, pēc apjomīga izpētes un sagatavošanas darba posma, projekta fokusā būs projektēšanas darbi vairākiem objektiem vienlaikus - "Rail Baltica" stacijā starptautiskajā lidostā "Rīga", Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā, kā arī "Rail Baltica" trases projektēšana valsts centrālajā daļā," komentēja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

"Līdz ar šo "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkumu pirmajiem 57 kilometriem Latvijā esam uzsākuši "Rail Baltica" būvprojektēšanas sagatavošanas procesu visās trīs Baltijas valstīs. Neskatoties uz to, šie trīs konkursi ir tikai neliela daļa no gaidāmajiem būvprojektēšanas iepirkumiem, kas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tiks veikti līdz 2022.gadam," skaidroja "RB Rail" vecākais inženieris Žans Marks Bedmārs.

Būvprojekta iepirkums dzelzceļa līnijas izveidei izsludināts posmiem Upeslejas-Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija, Torņkalns-Imanta, lidosta "Rīga"-Misas upe.

Iepirkums tiek organizēts divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks veikta kandidātu atlase piedāvājumu iesniegšanai konkursa otrajai kārtai. Otrajā kārtā notiks aicināto kandidātu piedāvājumu izvērtēšana un līgumslēgšanas tiesību piešķiršana. Detalizēta informācija par pakalpojumu apjomu, ko paredz iepirkums, tiks sniegta kandidātiem, kuri kvalificējušies konkursa pirmajai kārtai.

Šī iepirkuma mērķis ir projektēšanas un projektēšanas uzraudzības pakalpojumu nodrošināšana dzelzceļa līnijas posmā caur Rīgu.

Decembra beigās tika izsludināti pirmie dzelzceļu līnijas būvprojektu iepirkumi Igaunijā (no Pērnavas līdz Raplai) un Lietuvā (no Kauņas līdz Ramīgalai). Priekšlikumu iesniegšanas termiņš abiem iepirkumiem ir pagarināts līdz 2018.gada 21.februārim.

"RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu - pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. "RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

Avots: leta
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 3 mēneši 29 dienu portālā
Bija online 9 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas