Liepāja: Stadiona Daugava  sākta sportistu ģērbtuvju pārbūve Ziņas

Liepāja: Stadiona Daugava sākta sportistu ģērbtuvju pārbūve

Trešdiena, 10 janvārī, 2018

Stadiona "Daugava" kompleksā uzņēmums "Liepājas celtnieks" sācis sportistu ģērbtuvju pārbūvi. Darbu plānots pabeigt līdz Jāņiem – pastāsta stadiona apsaimniekotāja pārstāvis, uzņēmuma "OC Liepāja" valdes loceklis Raivo Špaks.

Būvniecība sākta novembra beigās, un pagaidām vēl notiek tikai lieko, bojāto detaļu un materiālu demontāža. Viens no pārbūves uzdevumiem ir uzlabot energoefektivitāti pašvaldības ēkās, māja tiks siltināta. Taču nenoliedzami ģērbtuves arī bija nepieciešams rekonstruēt, jo tajās sportistiem "apstākļi bija necilvēciski", teic R. Špaks, "grīdas izpuvušas, apmetums no sienām krita nost, īstenībā bija pēdējais laiks kaut ko darīt."

Sākotnēji ēka bijusi būvēta lietošanai vasarā kā paviljons sacensību tiesnešiem. Padomju laikos tā pārbūvēta, tai pielipinātas piebūves, mājā izvietotas garderobes. Pirms pārbūves šīs garderobes izmantojuši galvenokārt sporta skolu audzēkņi – "tie, kas vasarā trenējas, tie tad arī izmanto".

Jau pie ārdurvīm jūtams mitrām telpām raksturīgs pelējuma aromāts. Atjaunotajā mājā būs gan ierīkotas jaunas inženierkomunikācijas, gan modernas dušas, "atbilstoši mūsdienu prasībām, nevis vēsturiskais mantojums". Šajās garderobēs vienlaikus varēja un varēs pārģērbties līdz 30 sportistu. Tas nav daudz, ņemot vērā, ka stadionā vasaras sezonā uzturas 300 – 400 cilvēku, taču stadiona kompleksā vēl ir otra ēka ar ģērbtuvēm.

"2014. gadā Olimpiskais centrs pārņēma stadionus no "Liepājas metalurga", tad viens no mērķiem bija – stadionu pieejamība ikvienam," teica R. Špaks, "jūs vienkārši varat aiziet un sākt skriet. Tāpēc jau tas skrejceliņš ir domāts. Uz garderobi jūs varētu pretendēt, ja tā nav aizņemta. Bet šobrīd redzam, ka apmeklētāju skaits pieaug ar katru gadu – futbola skolā ir 570 bērni, vieglatlētikā apmēram 300. Tas ir fenomens, tendence ir pēdējos gadus četrus piecus. Audzēkņu skaits palielinās – ceru, ka sports izkonkurējis gadžetus. Tādā ziņā ļoti, ļoti labi." Pēc rekonstrukcijas ēka būs lietojama visu cauru gadu, uz to pārcelsies arī stadiona dežurants – tuvāk stadiona vārtiem.

Citi stadionam steidzami nepieciešamākie darbi ir skrejceļa seguma un laukuma zāliena atjaunošana. Sevišķi skrejceļa nolietošanos paātrinājušas lietavas – lietus ūdens atsūknēšanai vien pērnā gada nogalē nācies iztērēt pāris tūkstošus eiro. Lietus ūdens notece būtu jārisina kompleksi visam Jūrmalas parkam reizē, spriež R. Špaks. Stadiona zāliens ir novecojis. Tā kalpošanas laiks mēdzot būt septiņi gadi, bet šis ierīkots jau pirms desmit gadiem un jau vairākus gadus tiek lāpīts. "Bet viss atkarīgs no pašvaldības finansējuma," viņš teic. Šā gada oktobrī un novembrī "Daugavas" stadionā paredzētas divas Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles U21 grupai. "Latvija – Holande un Latvija – Anglija, es teiktu, ka Liepājai tas ir kaut kas – o! Tāpēc mums ir vajadzīga infrastruktūra kaujas gatavībā. Ceru, ka darīsim visu, lai tie tajā brīdī būtu futbola svētki."

Sportistu garderobju un administrācijas ēkas pārbūves konkursā uzvarēja SIA "Liepājas celtnieks", darbus nosolot par 313 563,48 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Avots: liepajniekiem.lv
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
2 gadi 3 mēneši 25 dienu portālā
Bija online 9 stundas pirms
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas